Росія поглибить співпрацю з НАТО в Афганістані

Image caption Фог Расмуссен прибув у Москву для підготовки наступного саміту НАТО.

Росія братиме участь у нових операціях у Афганістані разом з НАТО проти наркоділерів, незважаючи на протести афганського уряду.

Як повідомив Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, такі спільні рейди дозволяються мандатом Організації Об’єднаних націй.

Минулого тижня афганські лабораторії з вироблення наркотиків були знищені під час спільного рейду російських та американських спецпідрозділів.

Президент Хамед Карзай заявив, що втручання росіян є порушенням суверенітету його країни.

Як повідомив Бі-Бі-Сі Фог Расмуссен, подібні рейди відбуватимуться і в майбутньому: "Власне, ми маємо глибоку співпрацю з Росією, коли йдеться про боротьбу з наркотиками. Ці операції відбуваються під мандатом ООН".

Спільний американський рейд з росіянами був першою операцією в Афганістані за участі Росії, проте така участь останнім часом посилюється.

Image caption Фог Расмуссен: Ми маємо глибоку співпрацю з Росією.

У середу Москва підтвердила, що надіслала у Кабул 16 літаків з озброєнням, яке було передане силам афганської поліції.

Пан Расмуссен окремо наголосив, що про участь російських військових у бойових діях в Афганістані мова не йде. За його словами, ні російські, ні афганські власті не мають бажання такого залучення з огляду на радянську окупацію 80-их років.

Генсек НАТО перебував у Москві для підготовки саміту альянсу з Росією, який відбудеться цього місяця у Португалії.

Фог Расмуссен та російські урядовці заявили, що саміт має покласти край взаємним підозрам, які псували відносини колишніх супротивників у холодній війні.

Новини на цю ж тему