Держдеп і ОБСЄ вимагають захистити журналістів Росії

Медвєдєв запевнив журналістів у намірах влади захистити їх
Image caption Міжнародні організації звертають увагу на те, як небезпечно бути журналістом у сучасній Росії

Жорстоке побиття журналіста газети "Коммерсант" Олега Кашина свідчить про зростання в Росії випадків насильства щодо працівників мас-медіа, вважають ОБСЄ і американський Держдепартамент, які звернулися із заявами до російської влади.

Свою підтримку звернень журналістів до влади Росії з вимогами розслідувати обставини нападу на Олега Кашина висловили також міжнародні правозахисні організації Amnesty International і Freedom House.

В останні кілька днів у Росії скоєнo також напади на журналіста підмосковного видання "Жуковскіє вєсті" Анатолія Адамчука і на головного редактора газети "Саратовський репортер" Сєргєя Михайлова.

У вівторок Олегу Кашину, якого жорстоко побили в ніч на 6 листопада біля його будинку в Москві, зроблено вже третю операцію. Напередодні в інтернеті з'явився відеозапис нападу на журналіста, який перебуває в реанімації в стані штучної коми.

Небезпечна робота

Російські слідчі розглядають як головний мотив побиття журналіста його професійну діяльність і "його громадянську позицію, яку Кашин висловлював у своєму інтернет-блозі".

Президент Росії Дмітрій Медвєдєв висловив упевненість у тому, що люди, які побили Олега Кашина, будуть знайдені і покарані. На зустрічі з журналістами російський президент заявив: "Хоч би хто був причетний до цього злочину - він буде покараний, незалежно від його посади, місця в суспільній системі координат, незалежно від інших якихось заслуг, якщо вони є".

Зустріч президент Медвєдєва з журналістами транслювало державне російське телебачення. Він пояснив, чому окрему увагу надає саме справі про побиття Олега Кашина, наголосивши на суспільному значенні журналістської праці, і додав, що держава зобов'язана захищати представників ЗМІ, бо "журналісти - люди, які перебувають у зоні підвищеного ризику".

Відразу після заяви президента Росії кілька російських політиків висунули пропозиції ужорсточити покарання за напади на журналістів.

Новини на цю ж тему