Колишній соратник Ющенка став міністром

Віктор Ющенко з Віктором Балогою
Image caption Віктор Балога кілька років був правою рукою Віктора Ющенка

Президент Янукович призначив Віктора Балогу міністром з питань надзвичайних ситуацій.

Віктор Балога, який колись був впливовим підприємцем та політиком у Закарпатській області, став найбільше відомим в Україні, коли 2006-2009 очолював секретаріат президента Ющенка.

Він був головним речником секретаріату президента в тодішній війні слів між президентом Віктором Ющенком та прем'єр-міністром Юлією Тимошенко.

Віктор Балога - один із керівників новоствореної партії Єдиний центр, до якої він пішов, покинувши партію Наша Україна.

Політолог Вадим Карасьов, який сам нещодавно вступив у партію Єдиний центр, у зв’язку з призначенням пана Балоги в уряд Миколи Азарова сказав, що не хоче називати це свідченням політичних домовленостей з президентом Януковичем.

Пан Карасьов наполягав в інтерв’ю агенції УНІАН, що теперішній уряд "згідно з Конституцією 1996 року, – це не політичний уряд. Це уряд професійний, економічний, але він не ґрунтується на якихось коаліційних, політичних, партійно-квотних засадах".

Між столицею та Закарпаттям

У 2005 - 2006 роках Віктор Балога вже був міністром з питань надзвичайних ситуацій в урядах Юрія Єханурова та Віктора Януковича.

Наприкінці 90-их років він активно співпрацював з партією СДПУ(о), але потім відійшов від тієї політичної сили і вступив у партію Наша Україна та очолював її виборчий штаб.

Після перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах був призначений головою державної адміністрації Закарпатської області, а згодом кілька років працював головою президентського секретаріату.

На тлі падіння популярності президента Ющенка пан Балога 2008 року вийшов з близької до президента партії Наша Україна, а потім почав критикувати Віктора Ющенка і був звільнений з президентського секретаріату у травні 2009 року.