ГПУ хоче нового аналізу крові Ющенка

Image caption Отруєння Віктора Ющенка ставлять під сумнів?

Генпрокурор Пшонка заявив, що не бачить нічого поганого в тому, щоб Віктор Ющенко повторно здав кров на експертизу для розслідування справи про його отруєння:

"Що тут особливого? Зробити ще раз аналіз, повторити і впевнитися в тому, що немає ніяких питань і протиріч. Думаю, що нічого особливого тут немає. Просто необхідно всім сторонам піти на зустріч, щоб істина була встановлена".

За словами пана Пшонки, після зміни складу слідчої групи у справі про отруєння Ющенка, у нових слідчих виникло багато запитань.

Раніше заступник генпрокурора Рінат Кузьмін звертався до Віктора Ющенка з проханням повторно здати аналіз крові.

Водночас, речник Віктора Ющенка Ірина Ваннікова заявила про те, Ющенко вважає, що Генпрокуратурі буде достатньо і старої крові:

"Спроби поставити під сумнів результати експертизи, що була проведена на підставі досліджень іноземних лабораторій, чи проведення повторної експертизи через 4 роки слідства може призвести до сумніву в готовності України визнавати акти міжнародного права та до звинувачень у використанні слідства з метою політичних переслідувань", - підкреслила Ванникова.

Кров за спеціальною технологією

Два роки тому київський юрист Микола Полудьоний, який представляв інтереси Віктора Ющенка в цій кримінальній справі, в інтерв'ю "Українській правді" розповів про те як брався аналіз крові для лабораторій трьох країн: Бельгії, Німеччини та Великої Британії.

Зокрема він повідомив про те, що це відбувалося у лікарні "Феофанії". І для того, щоб унеможливити підозру, що діоксин могли домішати в уже відібрані зразки, слідчі розробили спеціальну технологію.

Усі необхідні матеріали для експертизи закуповувалися у однієї з комерційних структур. Слідчий за участі свідків та судово-медичного експерта робив випадкову вибірку з товарних упаковок шприців, голок та пробірок для зберігання крові.

Також пан Полудьоний розповів, що на кожному етапі взяття крові у Ющенка і переправленні їх до закордонних лабораторій, пробірки опечатувалися. А кожен крок цієї процедури фотографувався слідчими.

Штучність отруєння

Рік тому начальник відділу з нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими Генпрокуратури Лариса Чередниченко в рапорті на ім'я генпрокурора, повідомила, що поінформувала генпрокурора "про втручання в хід слідства окремих осіб з оточення Ющенка під керівництвом його дружини Катерини, спроби цих людей приховати "штучність" факту отруєння".

Чередниченко посилається на свідчення Давида Жванії комісії ВР, де той заявляв, що з медичних установ були вилучені зразки крові Ющенка, щоб зробити неможливою порівняльну експертизу і приховати відсутність діоксину в його організмі.

"Як показав Жванія, у потерпілого у вересні-жовтні 2004 року за сприяння австрійського лікаря були взяті зразки крові. Проте вони не були досліджені ні в Україні, ні в будь-якій європейській країні", - йдеться в рапорті Чередниченко.

"Їх таємно доставили в США, де збагатили діоксином, а надалі, за сприяння співробітників американських спецслужб, передали до Австрії. Саме ці зразки крові керівництвом австрійської клініки "Рудольфінерхаус" були направлені для дослідження в експертних установах, які й виявили наявність діоксину", - пише вона.

Чередниченко підписала рапорт 26 серпня, а наступного дня її попередили про звільнення за скороченням штатів, запропонувавши дві нижчі посади, від яких вона відмовилася, і оскаржила наказ у суді.

Генпрокурор і тодішній керівник слідчої групи у справі про отруєння Ющенка Галина Климович відмовилися від коментарів.

Місяць тому тепер вже колишній слідчий Генеральної прокуратури у справі про отруєння Віктора Ющенка Галина Климович в інтерв'ю Бі-Бі-Сі заявила, що прокуратура намагається завалити слідство.

Пані Климович висловила стурбованість, що слідство затягується і що нова слідча група хоче заперечити сам факт отруєння Ющенка, що, за її словами, було обґрунтовано слідством під час її роботи.

Новини на цю ж тему