МВФ та Україна наблизились до другого траншу

Місія Міжнародного валютного фонду, яка працювала в Києві з 3 до 15 листопада, узгодила на рівні експертів та затвердила перший перегляд започаткованої у липні 2010 року програми співпраці з Україною stand by.

"Тепер листа про наміри, сформульованого урядом та Національним банком України, передудуть керівництву МВФ. Очікується, що після виконання українською стороною попередніх заходів, рада директорів розгляне питання про завершення перегляду програми", - заявив глава місії МВФ в Україні Танос Арванітіс, якого цитує МВФ у своєму повідомленні для преси.

У разі, як рада директорів Фонду ухвалить позитивне рішення, то Україна отримає другий транш кредиту на суму 1,6 мільярда доларів. За словами Арванітіса, 1 мільярд доларів, тобто, понад половина траншу, надійде на підтримку державного бюджету.

Програма stand by, затверджена 28 липня, передбачає надання Україні понад 15 мільярдів доларів упродовж двох з половиною років. Перший транш кредиту на суму близько 1,9 мільярда доларів Київ отримав у липні одразу ж після затвердження МВФ нової програми співпраці з Україною.

Другий транш кредиту, згідно з тією програмою, має бути наданий наприкінці листопада 2010 року, якщо МВФ залишиться задоволений тим, як Україна станом на кінець вересня виконала умови Меморандуму про співпрацю. Наступні 8 траншів (приблизно однакові за обсягом), за умови продовження співпраці, мають виділятися кожні 3 місяці, починаючи з березня 2011 року.