"Газпром" і "Нафтогаз" знову домовляються

Голова Газпрому Міллєр
Image caption Голова Газпрому Міллєр хоче злиття з Нафтогазом. В Україні бояться поглинання

Український "Нафтогаз" та російський "Газпром" знову обговорюють можливість створення спільного підприємства.

Прес-служба "Газпрому" заявляє, що на зустрічі у Москві із керівництвом Нафтогазу сторони домовилися почати оцінку активів, які можуть увійти до СП.

У повідомленні українського міністерства палива та енергетики сказано, що на зустрічі обговорили низку питань, які стосуються розвитку двосторонньої співпраці та стратегічного партнерства в енергетичній сфері.

"Зокрема, питання відбору оцінювача для проведення процедури оцінки активів української та російської сторін для участі в можливому спільному підприємстві між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" на паритетних принципах", - сказано у повідомленні.

Раніше голова Газпрому Алєксєй Міллер заявляв, що співпраця "Нафтогазу" та "Газпрому" має завершитися злиттям цих компаній.

В обмін на активи "Нафтогазу" Росія запропонувала Україні газові родовища в Астраханській області та на півострові Ямал.

Однак експерти зауважують, що добування газу на тих родовищах невигідне та дороге.

Український уряд можливість злиття "Нафтогазу" та "Газпрому" досі заперечував.

І міністр палива Юрій Бойко, і прем'єр Микола Азаров неодноразово заявляли, що будь-які питання, які стосуються міжнародної співпраці в енергетичній сфері, розглядатимуться українською стороною виключно з позиції національних інтересів.

Новини на цю ж тему