День Свободи: хто святкуватиме?

Майдан Незалежності, грудень 2004 року
Image caption Минуло лише шість років, а вже ніхто не святкує?

День Свободи у Києві не відзначатимуть масовими заходами. Лідери Помаранчевої революції обмежаться привітаннями через пресу і зустрічами із побратимами у вузькому колі.

Водночас, у шосту річницю Помаранчевої революції на майдані Незалежності мітингуватимуть представники малого і середнього бізнесу, які домагаються відміни ухваленого парламентом Податкового кодексу.

У цей день вони планують зібратися на майдані Незалежності, а також на вулиці Банковій, біля будівлі адміністрації президента. Вони закличуть Віктора Януковича не підписувати Податковий кодекс і погрожують у разі введення в дію цього документа розпочати збір підписів за проведення референдуму про недовіру парламенту і президенту.

Лідер опозиційної партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко та її прихильники приєднаються до протестантів-підприємців.

"Ми будемо 22 листопада з підприємцями. І це буде боротьба за свободу, боротьба за демократію і боротьба за їхнє життя", - заявила Юлія Тимошенко.

Заступник глави адміністрації президента Ганна Герман сказала, що влада День Свободи не відзначатиме.

"Заходи до Дня Свободи - це якось по-радянськи. Свобода - це така справа, що кожен має бути вільним у виборі святкування", - вважає Ганна Герман.

Вона також нагадала, що президент Віктор Янукович у цей день перебуватиме у Брюсселі на саміті Україна-Європейський Союз.

Політичні сили, що підтримували Помаранчеву революцію, також не оголошували про публічні акції. Хоча деякі депутати парламенту - активні учасники подій 6-річної давнини планують у цей день побувати на майдані Незалежності.

Прес-служба партії "Наша Україна" зазначала, що екс-президент Віктор Ющенко привітає українців із Днем Свободи через засоби масової інформації.

Київська мерія кілька днів тому повідомляла, що лише одна громадська організація подала заявку на відзначення Дня Свободи на майдані - "Народна варта". Організація планує провести "збори громадян" на Хрещатику біля Головпоштамту.

Відзначення Дня Свободи як державного свята запровадив своїм указом Віктор Ющенко у листопаді 2005 року.

Дивитися фотогалерею про Помаранчеву революцію

В указі зазначалося, що цей день встановлюється "з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, виховання у громадян почуття національної гідності, враховуючи історичне значення революційних подій осені 2004 року, які засвідчили волелюбність українського народу, його прагнення до свободи і демократичних цінностей".

Новини на цю ж тему