Крон-принц Бельгії Філіп лобіює бізнес в Україні

Бельгійський принц Філіп перебуває у Києві разом із 150-ма бізнесменами, що представляють понад 100 підприємств Бельгії.

Image caption До Києва прибуває велика бельгійська делегація на чолі з крон-принцем Бельгії Філіпом та його дружиною Матільдою

Вони візьмуть участь в україно-бельгійському економічному форумі, під час якого обговорюватимуться економічні проекти, зокрема, у рамках підготовки і проведення чемпіонату Європи із футболу у 2012 році.

За повідомленням посольства Бельгії в Україні, бельгійські бізнесмени намагатимуться домовитися про збільшення експорту в Україну своїх товарів, а також співпрацю у сфері сільського господарства.

Бельгія експортує в Україну переважно продукцію машинобудування та хімічної промисловості, з України одержує метали та продукцію харчової промисловості.

Принц Філіп останнім часом відвідує пострадянські країни у спробах пожвавити торгівельні відносини із Бельгією. У жовтні на чолі економічної місії він побував у Казахстані.

Офіційна програма у Києві передбачає зустріч із прем'єр-міністром України Миколою Азаровим, участь у Бізнес-форумі, в рамках якого планується підписання Меморандуму про наміри між Федерацією підприємців Бельгії та Українським союзом промисловців і підприємців.

Image caption Київський фунікулер зустрічатиме бельгійського принца новими уніформами

Принц Філіп має зустрітися також із представниками Національного агентства та комітету з підготовки та проведення Євро-2012 і підписати документи про будівництво об'єктів до футбольного чемпіонату у Львові та Донецьку за участі бельгійської компанії Schreder.

Принц також має намір познайомитися із столичним життям.

Як великий шанувальник техніки, він покатається на Київському фунікулері, а також на ретро-трамваї. Відвідання саме цих видів транспорту не випадкове: до запуску і фунікулера, і трамваю понад 100 років тому були причетні бельгійці.

Як пишуть столичні газети, на Київському фунікулері готуються до приїзду принца і навіть видадуть нову уніформу його працівникам.