Часник допомагає при гіпертонії - вчені

Австралійський науковий журнал Maturitas повідомляє про наукове дослідження вчених університету Аделаїди щодо унікальних властивостей часнику знижувати тиск і рівень холестерину.

Image caption Часник сім недуг лікує (українська народна мудрість)

В результаті експерименту, що тривав 12 тижнів, з'ясувалося, що у 50 пацієнтів, яким щодня давали по чотири капсули часникового екстракту, суттєво зменшився рівень холестерину, а систолічний тиск упав на 10 одиниць.

Дослідниця Карін Рід із університету Аделаїди твердить, що австралійським ученим першими вдалося довести результативність лікування гіпертоніків екстрактом часнику.

"Наше дослідження підтвердило ефективність лікування часниковим екстрактом пацієнтів із підвищеним артеріальним тиском, як додаток до антигіпертензивного медикаментозного лікування".

Експерти наголошують, що до часникової профілактики та лікування гіпертонії можна вдаватися лише після консультацій із лікарями, оскільки часник має здатність розріджувати кров та взаємодіяти в організмі із медичними препаратами.

Імуностимулюючий, противірусний, протираковий...

Еллен Мейсон із британської кардіологічної фундації каже, що лікувальні властивості часнику були відомі людям тисячі років тому. Прикметно, на її думку те, що зараз ці властивості отримали наукове підтвердження.

Пані Мейсон каже, що багато британців із різних причин не вимірюють і не контролюють перепади свого серцевого та артеріального тиску, ризикуючи отримати інсульт або інфаркт.

Image caption Часник усьому голова?

Саме тому результати досліджень австралійських вчених, на думку фахівців, підтверджують випрацювану поколіннями харчову традицію, згідно з якою зубчик-два часнику - невід'ємна складова щоденного раціону.

Однак часник, як лікувальний, а не профілактичний натуральний засіб, наголошують дієтологи та кардіологи, може бути лише додатком, а не замінником медикаментозного лікування.