Ватикан пояснив слова Папи про презервативи

Папа
Image caption Речник каже, що слова Папи неправильно переклали, спотворивши суть думки

Речник Ватикану оприлюднив тлумачення слів Папи Бенедикта про те, що використання презервативів жінками і чоловіками з метою запобігання вірусу імунодефіциту є актом "відповідальності".

Пізніше прозвучало уточнення, що Папа мав на увазі виняткові обставини. Тепер речник Ватикану заявив, що вирішальним у рішенні застосовувати презерватив має бути турбота про життя іншої людини.

Висловлювання Папи Бенедикта цитували з книги його інтерв’ю, яка вийшла друком у вівторок. У тому тексті понтифік висловив думку про те, що застосування презервативів може зменшити ризик інфекції у деяких випадках, як, наприклад, у житті жиголо.

В італійському перекладі, однак, було вжито слово "повія" жіночого роду, що викликало критику. Бо в німецькомовному оригіналі це слово має чоловічий рід.

Речник Федеріко Ломбарді витлумачив, що Папа не розрізняє у даному випадку статі, адже мова йде перш за все про відповідальність за життя іншої людини, з якою виникають партнерські відносини. Це стосується всіх, незалежно від того, чи "йдеться про жінок, чоловіків чи транссексуалів".

Попри розвиток цієї дискусії, Ватикан і далі наполягає, що зміна ставлення до сексу є найкращою профілактикою запобігання СНІДу.

Інші частини книги свідчать, що Папа і далі виступає проти гомосексуальності та протизаплідних засобів.

Негативне ставлення Ватикану до контрацепції критикували за можливий згубний вплив на профілактику СНІДу у світі.

Збірка інтерв’ю Папи "Світло світу: папа, церква, та ознаки часу" базується на розмовах Бенедикта XVI з німецьким католицьким журналістом Пітером Сівалдом.

Новини на цю ж тему