Україна головуватиме в ОБСЄ у 2013 році

Президент Віктор Янукович назвав рішення про головування України в ОБСЄ свідченням високої оцінки міжнародною спільнотою демократичного поступу України.

Міністри закордонних справ 56 країн-учасниць Організації з безпеки та співпраці у Європі вирішили, що у 2013 році ту організацію очолить Україна. За те рішення, як повідомляє офіційний сайт ОБСЄ, міністри голосували одностайно.

Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Казахстану Канат Саудабаєв сказав, що Україна, очоливши ОБСЄ, має зміцнювати і розвивати ту організацію "у світлі нових геополітичних реалій".

Президент України Віктор Янукович назвав ухвалене у Відні рішення "підтвердженням високої оцінки міжнародним співтовариством досягнень України у побудові демократичного суспільства, адже ОБСЄ – визнаний авторитет у питанні демократизації, свободи виборів та дотримання прав людини".

Заява Януковича про демократичний поступ України пролунала на тлі побоювань за долю української демократії, які все частіше висловлюють представники європейських структур, аналізуючи перебіг нещодавно проведених місцевих виборів та утиски свободи преси.

на думку президента, головування України в ОБСЄ, надасть ширші можливості для зміцнення безпеки на просторі від Ванкувера до Владивостока, оскільки Організація є центром дискусії про майбутнє архітектури європейської безпеки.

"Головування України в ОБСЄ також розширює можливості забезпечення національних інтересів України, враховуючи її позаблоковий статус та її добровільну відмову від ядерної зброї", - цитує Януковича офіційний сайт президента.

Нині в ОБСЄ головує Казахстан. В 2011 році головування перейде до Литви. У 2012 – ОБСЄ очолить Ірландія.

ОБСЄ (Організація з безпеки і співробітництва в Європі) - найбільша у світі регіональна організація, що опікується питаннями безпеки. Вона об'єднує 56 країн, розташованих у Північній Америці, Європі та Центральній Азії.

Україна є учасницею ОБСЄ з 30 сiчня 1992 року.