Проти підприємців порушено карну справу

Міліція порушила кримінальну справу за фактом перекриття руху на столичному Хрещатику та вулиці Інститутській підприємцями, що протестують проти нового Податкового кодексу.

Як заявив заступник голови МВС України Віктор Ратушняк, учасників акції протесту звинувачують у грубому порушенні громадського порядку, у пошкодженні двох авто, а також у сутичках із працівниками правоохоронних органів, які, на думку міліції, могли перерости у масові безпорядки.

"На щастя, цього не сталося," - заявив Віктор Ратушняк, додавши, що у жодній заявці на проведення мітингів не йшлося про перекриття вулиць.

Заступник міністра також твердить, що "люди, які це зробили, будуть встановлені і притягнуті до відповідальності."

Окружний адміністративний суд Києва взагалі заборонив проведення масових акцій у центрі столиці із 22 до 26 листопада "у зв’язку із візитами іноземних делегацій." Проте учасники акцій протесту, які вимагають від президента накласти вето на ухвалений парламентом Податковий кодекс, уже заявили, що не мають намірів виконувати рішення суду і не залишать Майдан, доки їх вимоги не будуть виконані.

Заступниця голови адміністрації президента Ганна Герман заявила, що Віктор Янукович готовий вислухати вимоги підприємців:

"Президент завжди вмів вислухати всі сторони. Я впевнена, що він знайде час і для підприємців, врахує всі позиції. Але рішення буде приймати самостійно, виходячи зі свого досвіду." Утім, раніше Віктор Янукович заявляв, що проти нового Податкового кодексу виступають ті підприємці, які не хочуть сплачувати податки.

Поки що ж президент і підприємці перетиналися лише під час проїзду президентського кортежу повз Майдан Незалежності, де триває мітинг підприємців. Учасники протесту почали скандувати "Вето! Вето!", а згодом через гучномовець включили запис передвиборчих виступів Віктора Януковича, який під час президентської кампанії обіцяв спрощення податкового режиму для малого бізнесу.

Тим часом сам Податковий кодекс і надалі знаходиться у парламенті. Віце-спікер Адам Мартинюк пояснив це великою кількістю поправок, що були внесені до законопроекту під час його розгляду у Верховній Раді.

"Податковий кодекс знаходиться, і я думаю, ще кілька днів буде знаходитися у Верховній Раді України, тому що це надзвичайно серйозний документ. Понад 500 сторінок має бути звірено із стенограмою, де кожна фраза, кожна кома тягне за собою мільйони, а іноді й мільярди гривень", - пояснив пан Мартинюк.

Раніше представники адміністрації президента і сам президент заявляли, що не бачать предмету для переговорів із підприємцями до того часу, як ухвалений депутатами Подаковий кодекс не тільки надійде до адміністрації, але й буде проведено його експертний аналіз.

Поки що переговори із учасниками акцій протесту від імені уряду провадить віце-прем’єр Андрій Клюєв. Після першої зустрічі із представниками підприємців він заявив, що під час переговорів вдалося погодити деякі вимоги, що висувають дрібні підприємці. Зокрема, йдеться про збільшення суми обігу для підприємців, що сплачують єдиний податок, а також збільшити кількість найманих працівників. Крім того, пропонується відтермінувати до 1 липня наступного року запровадження обов’язкового бухгалтерського обліку. Водночас самі підприємці називають ці можливі поступки уряду несуттєвими і такими, що не впливають на наміри влади згортати застосування спрощеної системи оподаткування, що, власне, і викликало спротив дрібного бізнесу.

Утім, виглядає, що і між учасниками протестів немає цілковитої єдності - після зустрічі із віце-прем’єром Клюєвим окремі представники підприємців заявили, що у цій зустрічі брали участь не уповноважені на це особи.

У середу учасники протестів також провели театралізовану акцію біля будівлі Кабміну, де передали іншому віце-прем’єру, Сергій Тігіпку, одному із головних координаторів розробки Податкового кодексу, жіночу сукню. Ініціатори акції пояснили це тим, що сукня може знадобитися панові Тігіпку у разі остаточного затвердження Податкового кодексу, коли йому доведеться бігти від гніву підприємців (під час жовтневої революції у 1917 році жіноча сукня врятувала життя голові Тимчасового уряду Олексію Керенському).

Сам Сергій Тігіпко заявив, що підприємці не враховують економічні реалії у державі і що головними для нього є інтереси держави в цілому, а не окремих груп підприємців:

"Адже у держави є ще й пенсіонери, 68% з яких отримують пенсію до 1 тисячі гривень, є вчителі і лікарі, які отримують 1200 гривень. Тому, коли є така егоїстична позиція, - це засмучує, але це не змусить мене змінити свою думку."

Новини на цю ж тему