Адміністрація-підприємцям: Янукович не бачив кодексу

Протести підприємців у Києві

На зустрічі із представниками підприємців перший заступник глави президентської адміністрації Ірина Акімова сказала, що президент Янукович ще не отримав схвалений нещодавно парламентом Податковий кодекс. За її словами, документ "для аналізу і ухвалення рішення щодо підписання чи ветування" главі держави передадуть у п'ятницю ввечері.

У переговорах з представниками адміністрації пана Януковича взяли участь близько десяти делегатів, серед них голова Ради підприємців в опозиційному уряді БЮТ Оксана Продан.

У четвер вдень значна частина підприємців, які вже четвертий день протестують проти Податкового кодексу, вирушила до адміністрації президента, решта - лишилися на Майдані незалежності. Як повідомляють українські ЗМІ, на вулиці Банковій, де розташована адміністрація президента, протестувальників зупинили біля будинків з комітетами. Також є інформація, що до адміністрації стягли бійців внутрішніх військ МВС.

В міліції кажуть, що станом на 14-ту годину в Києві на акціях протесту не було порушень громадського порядку.

Упродовж останніх трьох днів підприємці проводили переговори з урядом, результатами яких лишилися незадоволені.

Представники малого бізнесу не погоджуються на окремі зміни до ухваленого документа, які пропонує влада, а урядові не хотілось би, аби президент наклав вето на Податковий кодекс, як того вимагають протестувальники.

На четвер підприємці анонсували найбільш масову (до 120 тисяч учасників) за цей тиждень акцію на Майдані Незалежності. Вже о 10 ранку міліція нарахувала там близько 4 тисяч підприємців. При цьому в міліції зауважили, що, зокрема, з різних регіонів України на акцію протесту прибули три потяги і 9 автобусів зі Львова та Житомира. За порядком на Майдані та прилеглих вулицях стежать 1500 міліціонерів.

Співорганізатори акції кажуть, що на Майдані Незалежності на 10 годину було до 10 тисяч людей, а частина мітингувальників, за інформацією громадського руху "Відсіч" не змогла приїхати до Києва через перешкоджання правоохоронних органів.

Протягом дня планується збільшення кількості людей: частина активістів вирушила на київські ринки, аби закликати людей до участі в акції.

Натомість у київській міліції заявили, що у першій половині дня четверга в акціях протесту взяли участь близько шести тисяч людей.

Уряд і підприємці стоять на своєму

Урядову позицію на перемовинах відстоює перший віце-прем'єр Андрій Клюєв, який так само, як і підприємці, невдоволений результатами, а радше, безрезультатністю триденних дискусій з представниками дрібного бізнесу, які мітингують на Майдані Незалежності.

"Зустріч закінчилася взаємним невдоволенням. Клюєв не задоволений тим, що ми не погодились на його пропозиції. А ми - тим, що мусимо й далі стояти тут на Майдані. Ми вимагаємо вето президента", - сказала підприємець Оксана Продан, яка за прем'єрства Юлії Тимошенко очолювала Раду підприємців при Кабінеті міністрів, а зараз очолює таку ж структуру в опозиційному уряді БЮТ.

За словами Продан, уряд готовий піти на незначні зміни у спрощеній системі оподаткування, зокрема підвищити дохід підприємцям, що працюють на єдиному податку до 800 тисяч гривень з касовим апаратом. Також Клюєв, як вважають, погодився на збільшення кількості персоналу (з 4-х до 5-ти) для підприємців з єдиним податком. Однак підприємці продовжують наполягати на вето.

"Ми пішли, бо мусимо добиватися від президента вето, по іншому ми не залишимось в бізнесі. Те, що готова влада дати, не дасть нам працювати", - заявила Продан.

Переговори ведуть до розколу

Чимало учасників акції на Майдані вважають, що треба стояти на своєму, вимагати президентського вето і на тому припиняти переговори з владою, аби у середовищі протестувальників не стався розкол.

"Зараз з нами ведуться переговори. Одним обіцяють деякі зміни, іншим – інші. Це все може тільки роз'єднати нас. Ми протестуємо проти моралі, духу цього кодексу. А мораль така: за рахунок малого і середнього бізнесу хочуть "вирішити питання". Політичні, економічні. Замість того, щоб вирішити їх з олігархами, вони хочуть знищити нас. Бо ми - вільні люди. Питання, насправді ж, не в сумі податків, які потрібно платити…", - сказав в ефірі ТВі підприємець Максим Маньковський.

Президент думає

Напередодні заступник голови адміністрації Ганна Герман не заперечила, але і не підтвердила імовірність того, що Віктор Янукович може накласти вето на Податковий кодекс.

"Давайте кілька днів почекаємо. Президент ознайомиться. Стежте за головним повідомленням, воно з'явиться від самого президента", - сказала Герман в ефірі радіо "Свобода".