Підприємці назвали візит Януковича ''перемогою''

Янукович на Майдані
Image caption Підприємці кажуть, що не хочуть переговорів, а вимагають вето.

Прихід у суботу до наметового містечка Віктора Януковича і Миколи Азарова учасники акції протесту проти Подактового кодексу на Майдані Незалежності вважають своєю перемогою. Про відвідини читати тут

Успіхом протестувальники вважають готовність влади вислухати їхні пропозиції. Підприємці кажуть, що президент і прем'єр ще тиждень тому "робили вигляд", що протестів немає взагалі.

Прем'єр Микола Азаров відразу ж запросив підприємців на зустріч.

Володимир Дорош, представник координаційної ради підприємців України, сказав Українській службі Бі-Бі-Сі, що протестувальники не розглядають цю зустріч як переговори. Головні вимоги підприємців під час цієї зустрічі - це ветування Податкового кодексу та розробка нового законопроекту.

Водночас, деякі з учасників акції протесту не налаштовані на співпрацю з представниками влади.

Зокрема, після візиту президента і прем'єра один із них у гучномовець: "А тепер помийте руки і викиньте з вух все, що ви чули".

Один із координаторів акції протесту Олександр Данилюк заявив, що влада йде на поступки, бо боїться соціального вибуху:

"Якщо Янукович і Азаров таки відвідали наметове містечко, це свідчить про те, що вони бояться наслідків даної акції, що соціальна напруженість може призвести до соціального вибуху. Крім того, Віктору Федоровичу в зв'язку з соціальною нестабільністю в очах Західної Європи не вигідно виглядати не дуже добре."

Також кілька учасників акції протесту після візиту Віктора Януковича та Миколи Азарова демонстративно вимили місце, де проходила зустріч водою з милом.

Зустріч у Кабміні

У Кабінеті Міністрів, як повідомляють, зустріч урядовців з підприємцями тривала кілька годин. Прем'єр Микола Азаров не був на ній присутній.

Підприємці наголошують, що вони вчергове підтвердили принциповість своїх вимог до Податкового кодексу з боку підприємницьких кіл.

Представники коордради акції протесту стверджують, що урядовці схиляли оформити їхні вимоги як пропозиції змінити Податковий кодекс. Однак, підприємці наполягають, що кодекс повинен бути ветований.

Водночас, прес-служба уряду повідомляє, що міністр фінансів Федір Ярошенко під час зустрічі наголосив: "Мета нашої роботи – побудувати конструктивну модель діалогу задля досягнення спільного компромісу щодо внесення змін до Податкового кодексу".

Наступна зустріч підприємців з урядовцями має відбутися у неділю.