Янукович: ймовірність вето кодексу - велика

Президент Янукович зустрівся з підприємцями на Майдані
Image caption Президент пив чай в одному з наметів на Майдані Незалежності

Президент Віктор Янукович разом із прем'єр-міністром Миколою Азаровим зустрівся з підприємцями, що протестують проти ухвалення Податкового кодексу на Майдані Незалежності.

Президент і прем'єр приїхали на Майдан Незалежності одразу після завершення церемонії вшанування жертв Голодоморів, в якій вони брали участь. Подробиці тут

Чай на Майдані

За чаєм в одному з наметів високопосадовці обговорили шляхи взаємодії підприємців з урядом. Учасники акції протесту також висловили свої застереження до можливих змін податкової системи.

Віктор Янукович сказав, що розуміє позицію підприємців, які виступають проти Податкового кодексу. І зазначив, що експерти з президентської адміністрації, які аналізують цей проект закону, подадуть йому до понеділка проміжні висновки:

"Треба, щоб ми з вами разом подивилися в цілому на цю проблему. Я приїхав із прем'єр-міністром. Я його взяв із собою, щоб ми сьогодні домовилися. Поки мої експерти будуть працювати – цей Податковий кодекс тільки учора поступив в Адміністрацію – щоб ви разом із прем’єр-міністром сіли разом з фахівцями, вашими представниками і подивилися на весь кодекс."

Янукович "проти тиску податкової"

Image caption Тим часом суд заборонив масові акції в центрі Києва

Остаточне рішення стосовно Податкового кодексу Віктор Янукович пообіцяв ухвалити після всіх консультацій у четвер, повідомивши підприємцям, що у вівторок та середу перебуватиме з візитом у столиці Казахстану Астані.

Президент запропонував, щоб у понеділок представники підприємців, а також Кабінету міністрів, разом із уповноваженими з адміністрації президента провели переговори для доопрацювання кодексу і пошуку спільного рішення для його редагування.

Водночас, Віктор Янукович заявляє, що ймовірність ветування Податкового кодексу є великою. Він підкреслив, що виступає проти посилення тиску податкової адміністрації на бізнес.

"Я це зроблю так, як краще для держави, для економіки і для бізнесу, але не для податкової", - сказав Віктор Янукович.

Президент зауважив, що саме уряд підготував та ініціював Податковий кодекс у редакції, яка спричинила протести.

"Азаров, працюйте! Ось вам громадськість - проводьте громадські обговорення, працюйте", - сказав Віктор Янукович, звертаючись до прем'єр-міністра Миколи Азарова. На що пан Азаров відповів: "Усе, що потрібно змінити, ми змінимо".

Новини на цю ж тему