Останнє поновлення: Неділя, 28 листопад, 2010 p., 11:12 GMT 13:12 за Києвом

Китай закликав до переговорів з Кореями

Китай закликав провідні держави провести нараду з корейського питання з огляду на обстріл військом Північної Кореї острова, який належить Південній Кореї.

Пекін пропонує, аби шість країн, які задіяні у переговори про ядерне роззброєння Північної Кореї, зустрілися у грудні.

Окрім делегацій двох Корей у переговорах беруть участь Японія, Китай, США та Росія.

Уряд Південної Кореї заявив, що не зацікавлений відновлювати переговори про ядерне роззброєння, які призупинилися у квітні 2009 року.

Позиція Південної Кореї і США полягає у тому, що переговори не варто відновлювати, доки Північна Корея не засвідчить бажання реально згортати свої ядерні програми.

Керівник китайської делегації Ву Давей заявив у неділю:

"Китайська сторона вивчила ситуацію і пропонує термінові консультації між головами делегацій, щоб провести зустріч шести сторін на початку грудня у Пекіні. Це дасть змогу усім сторонам обговорити найпекучіші проблеми".

На думку урядовця, це не означатиме формальне відновлення переговорів.

На думку президента Південної Кореї Лі Мюнг-бака, на даний момент важливіше дати адекватну відповідь на випади північно-корейської "воєнщини".

Японський уряд заявив, що співпрацюватиме у цьому питанні на спільних позиціях з Південною Кореєю та США.

Загострення протистояння

Авіаносець Джордж Вашингтон і південнокорейське судно під час навчань у липні

Навчання очолить американський авіаносець Джордж Вашингтон

Північна Корея звинуватила Південну Корею і США у підштовхуванні Корейського півострова до війни в результаті спільних військових навчань цими вихідними.

Кілька військових кораблів під проводом американського атомного авіаносця прбули до Жовтого моря для участі у навчаннях, які відбуватимуться з неділі.

Щонайменше четверо людей загинули у вівторок, коли Північна Корея несподівано обстріляла острів, що належить Південній Кореї.

Заява Пхеньяна пролунала у той час, як у Сеулі визначаються з кандидатурою нового міністра оборони.

У четвер міністр оборони Південної Кореї Кім Тхе Єн подав у відставку після критики повільної відповіді Сеула на напад на острів Йонхпендо.

Інцидент з артилерійським обстрілом називають одним з найгірших між Кореями після Корейської війни 1953 року, яка завершилася без укладення мирної угоди.

"Ситуація на Корейському півострові – на межі війни через безвідповідальний план… знову влаштувати військові навчання, спрямовані проти Північної Кореї", - мовиться у повідомленні офіційного агентства новин з Пхеньяна.

Попри те, що навчання були заплановані до інциденту з обстрілом, чотириденні тренування є показом бойової сили, і, окрім Північної Кореї, вони також обурили Китай. Клацнути Читати подробиці

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS