FT: Фірташа запитують про зв’язки з мафією

Британський часопис Financial Тimes пише, що український бізнесмен Дмитро Фірташ, який був у центрі багатомільярдної торгівлі російським газом з України до Європи, "визнав, згідно повідомлень, зв’язок з підозрюваними лідерами злочинного світу у розмовах з американськими урядовцями".

Згідно з оприлюдненим на вебсайті Wikileaks американським дипломатичним листуванням, пан Фірташ ще у 2008 році повідомив американському послу у Києві, що він брав дозвіл на заснування бізнесу у Семена Могілевича, який є у списку перших 10 осіб, яких розшукує американське ФБР.

Часопис пише, що панові Фірташу належить 45% "РосУкрЕнерго", яке мало монополію на постачання російського газу в Україні до 2009 року і опинялося у центрі газового конфлікту між Києвом і Москвою, через який переривалося постачання газу у Європу.

В одному з повідомлень, оприлюднених Wikileaks, пан Фірташ у розмові з американським послом визнав, що просив дозвіл у Семена Могілевича на те, аби почати свій бізнес, але заперечував близькі відносини.

У четвер швейцарська холдингова компанія Group DF, яка належить панові Фірташу, зробила заяву, де підтверджується факт розмови з американським послом, яку пан Фірташ відмовляється коментувати.

У заяві також повідомляється: "Пан Фірташ заявляв багато разів (приватно, публічно і під запис), що він знав пана Могілевича, але ніколи не мав з ним партнерських, чи комерційних відносин".

Правники Семена Могілевича також заявили, що їхній підзахисний не причетний до торгівлі газом, чи організованої злочинності.

Як пише FT, в інших листах американського посольства з Москви повідомлялося, що Кремль, буцімто, дозволив панові Могілевичу бути посередником у торгівлі газом з Україною:

"Свідчення про зв’язки та вплив пана Могілевича на ключових гравців у євразійському секторі торгівлі газом ставить серйозні запитання перед лідерами у Москві, Києві та Брюсселі. Пан Фірташ є наближеною людиною до оточення президента Януковича. Глава адміністрації Януковича Сергій Льовочкін визнає себе близьким і старим другом пана Фірташа".

FT зазначає, що повідомлення Wikileaks надійшли кілька днів по тому, як пан Фірташ відновив свої позиції у схемі постачання газу в Україну, а "РосУкрЕнерго" отримає від "Нафтогазу України" 12 млрд. кубометрів газу згідно з рішенням міжнародного арбітражу.

Водночас, лідер української опозиції Юлія Тимошенко, пише FT, твердить, що український уряд навмисно програв суд в арбітражі, а "РосУкрЕнерго" складає небезпеку для енергетичної безпеки Європи.

Президент Янукович відкидає її звинувачення, що фінанси "РосУкрЕнерго" використовувалися для фінансування його передвиборчої кампанії.

У четвер, пані Тимошенко закликала до міжнародного розслідування у справі "РосУкрЕнерго".

Новини на цю ж тему