Гриценко проти українців у Кот д’Івуарі

Анатолій Гриценко (архівне фото)
Image caption Анатолій Гриценко каже, до Кот д'Івуару українських військових надсилати не можна

Голова парламентського комітету з питань безпеки і оборони Анатолій Гриценко вважає, що міністр закордонних справ Костянтин Грищенко і міністр оборони Михайло Єжель мають піти у відставку через те, що, як він вважає, вони не інформували про ризики для життя українських миротворців, яких буде надіслано до африканської країни Кот д’Івуар на прохання ООН.

Про це депутат заявив в ефірі одного з телеканалів, а також написав у персональному блозі.

Про спорядження вертолітного загону до країни два тижні тому 240 голосами проголосувала Верховна Рада.

Прохання направити контингент, як повідомив Анатолій Гриценко, під час час візиту Віктора Януковича до Нью-Йорка надійшло від Генерального секретаря ООН.

Image caption Заворушення у Кот д'Івуарі

Депутат заявив, що запити ООН про направлення миротворців до Кот д'Івувару "роками "делікатно", але наполегливо відхиляють європейські держави, які дбають про життя своїх громадян". Серед таких країн Анатолій Гриценко назвав Францію, Німеччину, Нідерланди, Велику Британію і Росію.

"Ні Грищенко, ні Єжель, ні Янукович (з подачі цих міністрів, чи за їхнього боязливого "чего изволите") не мають права перетворювати Україну на таке собі "миротворче таксі за викликом", готове обслуговувати будь-які запити чиновників ООН", - каже пан Гриценко.

Попередньо, українські вертолітники будуть забезпечувати охорону та перевезення VIP представників ООН.

Анатолій Гриценко заявив, що законопроект про відправлення українських військових до цієї місії ООН, який було подано у 2009 році, було відхилено.

У п’ятницю міністерство закордонних справ України попередило громадян України про небажаність поїздок до Кот д’Івуару з огляду на оголошення комендантської години через загострення ситуації у цій державі, зіткнення між прибічниками різних політичних сил та жертви.

Анатолій Гриценко вже висловлювався за відставку міністра оборони Михайла Єжеля, вказуючи на кадрові та фінансові порушення у цьому відомстві, яке він в попередні роки теж очолював. Читати тут

Новини на цю ж тему