В Іспанії - надзвичайний режим через страйк

аеропорт в Іспанії
Image caption Авіадиспетчери повертаються на роботу, але літаки ще не літають

Іспанський уряд запровадив режим надзвичайної ситуації після того, як в результаті страйку авіадиспетчерів були скасовані десятки рейсів, що призвело до затримок тисяч пасажирів.

Заходи в рамках режиму надзвичайної ситуації дозволятимуть карати страйкарів, які припиняють роботу без погодження з профспілками, згідно з воєнним карним кодексом.

Це вперше подібний закон використовується після того як його було створено після смерті військового провідника Іспанії генерала Франко 1975 року.

За повідомленнями, авіадиспетчери почали повертатися на роботу, але більшість аеропортів не працюватимуть до неділі.

Приблизно половина авіадиспетчерів прийшла на роботу, але більшість відмовлялася працювати на тлі суперечки через робочі години.

В іспанських аеропортах зібралися великі натовпи. Кореспондентка Бі-Бі-Сі в Мадриді передає, що багато людей, які сподівалися вилетіти на початку періоду свят, дуже обурені.

Армію залучили до того, аби опікуватися повітряним простором над країною, але військові не можуть виконувати роботу авіадиспетчерів.

Оголошуючи про запровадження стану підвищеної готовності, заступник прем’єр-міністра сказав, що авіадиспетчери-страйкарі намагаються зберегти "неприйнятні привілеї".

Іспанія проводить жорстку політику економії, аби скоротити величезний дефіцит бюджету.