Київ хоче ясності від ЄС щодо газу

Нафтогаз Україна
Image caption Компанія Нафтогаз Україна

Міністр палива і енергетики України Юрій Бойко вважає, що Євросоюз має конкретизувати свої пріоритети у сфері обхідних газопроводів. Промовляючи у вівторок у Києві на міжнародній конференції з питань енергетичних проблем Європи і україно-російських взаємин, міністр висловив нерозуміння ситуації, коли країни ЄС, підтримуючи газопровід “Набукко”, який має оминати Росію, одночасно є учасниками спорудження трубопроводу “Південний потік”, ініціатором якого є саме Росія.

Пан Бойко запропонував, аби Україна, Росія і ЄС провели відкритий діалог щодо будівництва обхідних трубопроводів, оскільки “Україна не розуміє, що вона може запропонувати своїм партнерам в частині використання своєї ГТС, скільки вона буде транзитувати”.

Міністр також висловив сподівання, що Україна матиме гарантії стосовно транзиту природного газу своєю територією.

Ще раніше прем’єр Микола Азаров критично поставився до спорудження “Південного потоку”, сказавши, що модернізація мережі українських газопроводів для забезпечення поставок газу до Європи у 20 разів менша за вартістю, ніж реалізація проекту “Південний потік”.

Водночас під час останньої зустрічі у Москві президентів України і Росії Віктора Януковича і Дмітрія Медвєдєва сторони не змогли домовитися про створення спільного підприємства між компаніями Нафтогаз Україна і Газпром. Про можливість такого СП говорив навесні російський прем’єр Владімір Путін.

Між тим, промовляючи у Києві, Юрій Бойко ще раз нагадав, що Україна, Росія і ЄС започаткували тристоронній енергетичний діалог у Брюсселі у листопаді, запевняючи, що “Україна є фактором стабільності стосовно поставок газу з Росії і Центральної Азії до Європи.”

Міністр також підтвердив, що Нафтогаз і Газпром підписали доповнення до контракту, який передбачає щорічний транзит 112 мільярдів кубометрів палива територією України на п’ять років.

Разом із тим українські представники твердять, що хоча середньотермінові проблеми вирішені, питання довготермінових гарантій залишається.

Новини на цю ж тему