Президент Янукович скоротив Кабмін

Янукович
Image caption Президент говорить, що на черзі реформа місцевих органів влади

Оновлений український уряд, в якому майже наполовину зменшено кількість міністрів, у п'ятницю провів своє перше організаційне засідання.

У четвер президент Віктор Янукович підписав указ "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" і таким чином розпочав перший етап адмiністративної реформи.

Президент майже вдвічі скоротив кількість членів Кабінету міністрів, а також зменшив кількість міністерств.

Міністерство енергетики відтепер об'єднано з міністерством вугільної промисловості, очолив його Юрій Бойко.

А міністерство освіти поєднано з міністерством науки, молоді та спорту, його очолить Дмитро Табачник.

Першим віце-прем'єром та міністром економічного розвитку і торгівлі призначено Андрія Клюєва.

Віце-прем'єром і міністром інфраструктури призначено Бориса Колеснікова. Він тепер опікується транспортом після скасування окремого міністерства транспорту.

А Сергій Тігіпко обійме посаду віце-прем'єра і міністра соціальної політики.

Запроваджується посада керівника апарату - заступника міністра. При цьому у міністра залишається два заступники з політичним статусом.

Напередодні Віктор Янукович сказав, що адміністративна реформа дозволить раціональніше використовувати бюджетні гроші, виділені на утримання управлінського апарату.

Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик, коментуючи скорочення уряду, висловив в інтерв'ю Бі-Бі-Сі думку, що президент Янукович "щиро" налаштований на реформи. Читати подробиці

Реформа передбачає суттєві зміни в структурі виконавчої влади. Всього визначено 6 типів центральних органів виконавчої влади: міністерство, служба, інспекція, агентство, незалежні регулятори і органи зі спеціальним статусом. Зі 112 органів центральної виконавчої влади створено 63.

Сергій Тігіпко привітав перший етап адмністративної реформи: "Влада вірно робить що починає сама з себе: скорочує свої витрати, які вона несе на адміністративні дії".

Наступні зміни, за словами президента, будуть торкатися місцевих органів влади і варто очікувати їх найближчим часом.

Президент зобов'язав уряд у двомісячний термін розробити законопроекти, які повинні привести у відповідність із цими пропозиціями українське законодавство.

Прем’єр Микола Азаров сподівається від скорочення держапарату зекономити у 2011 році приблизно 1 мільярд гривень.

Водночас чимало опозиційних політиків каже, що зменшення відомств може перетворитися у просту профанацію, і стати ще одним етапом у внутрішній боротьбі в нинішній владі.

Віце-спікер парламенту й один з лідерів БЮТ Микола Томенко припускає, що кадрові призначення будуть відбуватися за ознаками відданості партійній приналежності.

Новини на цю ж тему