МНС планує розвивати туризм у Чорнобилі

Віктор Балога
Image caption Віктор Балога відкриє Чорнобиль для всіх бажаючих

Через два з половиною десятки років після катастрофи на Чорнобильській атомній станції, міністерство з надзвичайних ситуацій України планує організувати туристичні маршрути до Чорнобильської зони.

Міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога у Прип'яті на спільній прес-конференції з адміністратором програм розвитку ООН Гелен Кларк сказав, що від січня 2011-го року Чорнобильська зона буде відкрита для відвідування.

Пан Балога сказав, що зараз в міністерстві працює робоча група, яка розробляє план організації та проведення відвідин зони відчуження усіма бажаючими:

Image caption Вимірювання радіації у Чорнобилі

"Згідно з наказом міністра, фахівці відпрацьовують маршрути, якими будуть возити відвідувачів зони, обговорюється необхідний правовий механізм. Зараз цей процес ще триває. За планом, 21 грудня цього року у міністерстві відбудеться брифінг, де ми детально поінформуємо ЗМІ про виконану роботу".

У свою чергу Гелен Кларк сказала, що завісу над 30-кілометровою зоною можна і потрібно відкривати:

"Це історія хоробрих людей, які ціною власного життя взяли контроль над ядерною небезпекою. Це історія родин, які залишили свої домівки. Це сумні сторінки життя України, але про них варто не лише розказувати світу, а й показувати, що тут сталося".

"Незаконно та потенційно небезпечно"

Донині тури до чорнобильської зони організовували кілька приватних туристичних фірм, послугами яких можуть вільно користуватися як українці, так і іноземні туристи. Щороку місцини прилеглі до зруйнованої ЧАЕС відвідують сотні людей.

Пані Кларк сказала, що неофіційні тури до зони є незаконними та потенційно небезпечними.

Наразі невідомо, чи нові тури до Чорнобиля буде організовано безпосередньо МНС, державною компанією чи комерційними фірмами, чиї дозволи на роботу в зоні будуть надані чиновниками МНС.

Новини на цю ж тему