Прем'єр Косово Тачі перемагає на виборах

святкування ДПК
Image caption Демократична партія Косово Тачі святкує перемогу на виборах

Прем’єр-міністр Косово Хашім Тачі заявив про свою перемогу на перших парламентських виборах після проголошення незалежності Косово від Сербії.

Він звернувся до своїх прихильників після оприлюднення даних екзит-полу, за якими його Демократична партія Косово здобула 31% голосів.

Головні суперники Демократичної партії і колишні партнери по коаліції Демократична Ліга Косово отримала 25% голосів і вийшла на друге місце.

Якщо результати підтвердяться, то панові Тачі потрібна буде підтримка інших партій для того, аби сформувати уряд.

Image caption Прем'єр-міністр Хашім Тачі каже про перемогу "європейського Косово"

Новостворена партія Самовизначення під проводом колишнього студентського лідера Албіна Курті – на третьому місці з 16% голосів.

У промові, яку транслювало державне телебачення, пан Тачі сказав, що його партія здобула "значну" перемогу задля "демократичних і євроатлантичних цінностей."

"Волю громадян Косово чітко вирішено, сьогодні висловлено волю європейського Косово, євроатлантичного Косово".

За даними ЦВК, у виборах взяли участь 48% виборців у порівнянні з 40% на попередніх виборах 2007 року.

Белград не визнає незалежності Косово і очікувалося, що більшість сербів Косово бойкотуватимуть вибори. Однак, за повідомленнями, в центрі Косово активність сербів була вищою, ніж на попередніх виборах.

ЄС називає вибори важливими для прагнень Косово вступити до ЄС.

Вибори оголосили після того, як Демократична Ліга Косово вийшла з коаліції з партією Тачі у жовтні внаслідок суперечки з приводу її колишнього лідера Фатміра Сейдіу, який був також президентом Косово.

Після його відставки його також усунули з посади керівника ДЛК й обрали замість нього тодішнього мера Приштини Ісу Мустафу.

Новини на цю ж тему