Guardian: "Ласкаво просимо у Чорнобиль"

Image caption У школах на партах досі лежать дитячі підручники...

"Ласкаво просимо у Чорнобиль: Україна запрошує туристів на місце ядерної катастрофи".

Guardian вміщує статтю під таким заголовком про ініціативу українського Міністерства з надзвичайних ситуацій відкрити для туристів офіційні тури у тридцяти кілометрову зону навколо Чорнобильської АЕС.

Новий напрямок екстремального туризму може бути цікавим, на думку часопису для тих, хто вже відвідав Північну Корею і сходив гори у Афганістані.

Часопис зазначає, що раніше приватні туристичні агенції провадили такі тури для зацікавлених західних туристів, але МНС твердить, що вони не були безпечними, і пропонує свою офіційну версію. За словами речниці міністерства Юлії Єршової: "Там є що подивитися, якщо дотримуватися офіційних маршрутів і не відокремлюватися від групи".

На думку автора статті найбільше враження може справити місто Прип’ять у якому колись мешкало 50 тисяч громадян:

"Тепер усе місто-привид стоїть полишеним у тому стані, коли провадилася евакуація: у школах на партах досі лежать дитячі підручники, а вулицями міста вітер розносить радянські транспаранти до свята 1-го травня".

Часопис зазначає, що український уряд сподівається збудувати новий саркофаг для ЧАЕС до 2015 року, бо існуюча конструкція руйнується і випускає радіацію.

Новини на цю ж тему