Путін: екстремізм треба жорстко придушувати

Міліція твердить, що хоче попередити майбутні сутички
Image caption Міліція твердить, що хоче попередити майбутні сутички

Російський прем’єр-міністр Владімір Путін заявив, що потрібно жорстко придушувати будь-які прояви екстремізму, і що не можна створювати стереотипи щодо вихідців з Кавказу чи людей інших національностей.

Пан Путін під час "прямої лінії" з росіянами вперше коментував міжетнічні сутички в Москві, які спалахнули минулого тижня після смерті вболівальника "Спартака".

Владімір Путін сказав, що "не можна однією фарбою мастити ані кавказців, ані людей інших національностей", додавши, що "такої національності як кавказець немає. Взагалі не можна нікого мастити однією фарбою".

Масові арешти

Напередодні міліція в Москві затримала приблизно тисячу людей. За словами міліціонерів, арешти здійснено, аби запобігти можливим сутичкам націоналістично налаштованої молоді і етнічних меншин у Москві.

За словами речника МВС Росії Віктора Бірюкова, великих бійок удалося уникнути. Міліція вилучила десятки ножів та кілька одиниць травматичної зброї.

В середу у Москві відбулося кілька сутичок. Мер Москви Серґєй Собянін сказав, що даних про потерпілих немає. Проте, за іншими даними, постраждало близько 30 людей.

Президент Росії Дмітрій Медвєдєв, відомий своїми відеоблогами, прокоментував події у суботу в сайті мікроблогів Твіттері, заявивши, що "міліція діяла професійно". Читати: Медведєв: "розберемося з тими, хто паскудить"

Image caption Учасники протестів-націоналісти вважають, що підозрюваних у вбивстві фаната відпустили незаконно.

Раніше перший заступник Генпрокурора Росії Алєксандр Буксман заявив, що до сутичок на Манежній площі у суботу призвело неправомірне рішення слідчого, який займався справою про вбивство фаната команди "Спартак" Єгора Свірідова. Читати: футбольне хуліганство чи ультранаціоналізм?

Сам конфлікт, унаслідок якого вбили Єгора Свірідова, пан Буксман назвав "побутовим": мовляв, молоді люди не поділили таксі. Пан Буксман додав, що слідчий розділив матеріали справи, відкривши справу про навмисне вбивство стосовно однієї людини й звільнивши інших учасників конфлікту, слідство проти яких було виділене в окрему справу.

В суботу вдень на Манежній площі, біля стін Кремля, відбулися безпорядки за участи близько 5 тисяч молодиків, переважно вболівальників московських футбольних клубів. Молодь почала скандувати націоналістичні лозунги й відмовилася розійтися на вимогу міліції. Двитися ФОТО

Під час і після демонстрації ті, хто зібрався, почали бити вихідців з Кавказу.

Image caption Дехто з юнаків, які брали участь у сутичках на Манежній, робили нацистські салюти. Прокурор: злочини екстремістського характеру зростають.

За словами Алєксандра Буксмана, в Росії гостро стоїть проблема поширення ідей національної, расової та релігійної вищості, і з року в рік зростає кількість злочинів екстремістського спрямування.

В Україні випадок "одиночний"

На тлі подій в Росії українські ЗМІ повідомляють про звинувачення з боку відомого журналіста Мустафи Найєма на адресу українських міліціонерів, які начебто вимагали у нього документи як в "особи кавказької національності" і проявляли дискримінацію. Він підкреслив міжетнічну напругу, про яку в цей час повідомляють із Росії. Читати :Заява Мустафи Найєма з вимогою звільнення міліціонера

Українська влада відмежувалася від проявів расизму: заступник голови президентської адміністрації Ганна Герман сказала, що це був одиночний випадок, і що подібні випадки є неприпустимими. Попри це, правозахисники твердять, що такі випадки в Україні не поодинокі.

Мустафа Найєм вимагає звільнення міліціонера, який заявив, що просто виконує посадову інструкцію, і опублікування інструкцій, згідно з якими проводиться затримання громадян.

Новини на цю ж тему