Євродепутат: Янукович не зрозумів сигнал

Представники Європейського Союзу заявляють, що пильно стежать за кримінальним переслідуванням Юлії Тимошенко та обмеженнями на її пересування.

Член Єврокомісії Анжела Філоте сказала, що ЄС не коментує висунуті проти пані Тимошенко обвинувачення, але застерігає, аби кримінальне законодавство не використовувалося у політичних цілях.

Раніше колишній доповідач Парламентської Асамблеї Ради Європи Ганне Северинсен закликала президента Януковича припинити кримінальне переслідування своїх опонентів.

Пані Северинсен висловила жаль з приводу того, що Юлія Тимошенко не зможе відвідати саміт Європейської Народної партії через те, що з неї взяли підписку про невиїзд після порушення проти пані Тимошенко карної справи.

ЄНП про антидемократичні дії Києва

Європейська народна партія ухвалила заяву на саміті у Брюсселі, де йдеться про те, що недемократичні дії української влади можуть поставити під загрозу європейське майбутнє України.

"Ми розглядаємо останні антидемократичні події в широкому контексті різкого погіршення політичної ситуації і демократичних свобод в Україні після обрання Віктора Януковича президентом", - йдеться в заяві.

У документі також називають останні події "прямими і цинічними утисками лідера опозиції та її найближчих соратників".

Європейська народна партія, чия фракція у Європарламенті є найбільшою, закликає українську владу змінити свою поведінку, яка, вважають в тій партії, підриває основні демократичні принципи і суперечить задекларованим європейським цінностям.

Автори документу також вказують на те, що після попередніх заяв політичної сили (13 вересня і 19 листопада), попри численні декларації про добрі наміри, ситуація в Україні так і не була виправлена. Тож, йдеться далі у заяві, час визнати, що "продовження такої антидемократичної практики може ще більше підірвати європейські прагнення України та її європейську перспективу".

Image caption БЮТ вимагав припинити "переслідування" Юлії Тимошенко

Європейська народна партія також засвідчили свою повну підтримку Юлії Тимошенко, проти якої раніше порушили кримінальну справу. Політична сила останньої підтримує тісні зв’язки з Європейською народною партією.

Подробиці про карну справу проти Юлії Тимошенко читайте тут.

Як пише FT, президент Європейської народної партії Вілфрід Мартенс, виступаючи на саміті в четвер, сказав, що лідери його політичної сили засуджують зростання агресивного, політично вмотивованого тиску, який українська влада здійснює на опозицію та її лідера Юлію Тимошенко.

Українські ЗМІ також цитують депутата Європарламенту від німецької групи народних партій, Ельмара Брока, який у четвер сказав, що шокований діями української влади стосовно опозиції та одного з її лідерів.

"І це показує, що президент Віктор Янукович не зрозумів сигнал, надісланий відразу після місцевих виборів, що такі односторонні дії проти опозиції неприпустимі і не відповідають правилам демократії", - цитує депутата УНІАН.

Опозиція: європейців непокоять події в Україні

Як зазначає голова Народного Руху України Борис Тарасюк, члени парламентів країн НАТО висловили стурбованість переслідуванням опозиції в Україні.

Пан Тарасюк сказав це після чергової сесії Міжпарламентської ради Україна-НАТО, яка пройшла в Брюсселі і в якій він брав участь.

Учасники сесії обговорювали результати саміту НАТО в Лісабоні та відносини України з Альянсом.

За словами пана Тарасюка, члени парламентів країн НАТО також наголосили на відсутності реформ в Україні.

Новини на цю ж тему