ГПУ обіцяє розібратися із кривдниками БЮТ

Image caption Віктор Пшонка: "Ситуація - на контролі у центральному відомстві".

Генеральний прокурор Віктор Пшонка запевняє, що сутички 16 грудня між депутатами у Верховній Раді будуть розслідувані об’єктивно.

"Все буде об’єктивно і процесуальні рішення (які вони там будуть) буде приймати прокуратура району під контролем і наглядом прокуратури міста Києва. А потім розберемось".

Водночас за словами Генпрокурора, йому поки що не доповідали про звернення окремих народних депутатів. "Мені доповідали про те, що всі реєстраційні заяви – у Печерському районі Києва. Там займається райвідділ міліції, прокуратура району, оскільки Верховна Рада територіально знаходиться на території Печерського району. А у плані звернення до Генеральної прокуратури мені не доповідали".

Також він наголосив, що "дана ситуація знаходиться на контролі у центральному відомстві".

Турчинов: БЮТ звернувся до ПАРЄ, ЄС та США

Депутат від Партії регіонів, син генпрокурора Віктора Пшонки Артем міг брати участь у бійці у Верховній Раді в четвер, - вважає перший заступник лідера партії "Батьківщина" Олександр Турчинов:

"Я хотів би подивитися, як буде відкрита кримінальна справа проти угрупування, що вчинило злочин, до складу якого входить син генпрокурора Пшонка".

Коментуючи журналістам події у парламентській залі, пан Турчинов, який сам перебуває під слідством нової влади заявив:

"Мені цікаво, як пан Пшонка, який займає посаду генпрокурора, проявить принципову позицію, або покладе заяву про відставку, або відкриє справу проти власного сина".

За його словами, у четвер до залу Верховної Ради "увірвалися злочинці, які мали депутатські або міністерські, що цікаво, мандати чинної влади і звіряче били людей". "Саме вчора всі могли побачити реальне обличчя влади", - додав Турчинов.

"Ми підготували відповідні звернення до наших колег, парламентарів Європарламенту, ПАРЄ, парламентарів цивілізованих європейських країн, США, щоб привернути увагу, хто сьогодні представляє Україну, і кому вони дають візи, щоб пересуватися по їхнім країнам, або відкривати в їхніх банках рахунки, щоб відмивати бюджетні кошти", - сказав він.

БЮТ назвав кривдників поіменно

Члени фракції “БЮТ-Батьківщина” твердять, що звернулися до Генеральної прокуратури України із заявами про притягнення до відповідальності осіб, винних у нанесенні їм фізичних ушкоджень під час бійки у Верховній Раді.

За словами депутата фракції “БЮТ-Батьківщина” Сергія Міщенка, бід час бійки від рук "регіоналів" постраждали шестеро народних депутатів – Євген Суслов, Юрій Гнаткевич, Михайло Волинець, Василь Кравчук, Микола Петрук і Володимир Бондаренко.

Як сказав Сергій Міщенко, четверо з них, які перебувають у лікарні, доручили йому від їхнього імені звернутися до Генпрокуратури, Володимир Бондаренко зробив це самостійно, а заява від Миколи Петрука надійде пізніше:

“Лікарі не рекомендують депутатам пересуватися, і тому вони уповноважили мене подати заяви про порушення кримінальних справ відносно осіб, які вчинили по відношенню до них протиправні злочинні дії”.

За його словами, кожен депутат у своїй заяві вказує конкретну особу, до якої має претензії, та статті Кримінального кодексу, за якими вони мають бути притягнуті до відповідальності: "Деяких осіб, які брали участь у застосуванні сили, доведеться ще встановлювати".

Як сказав депутат Міщенко, на сьогодні "бютівці" висувають претензії до народних депутатів від Партії регіонів Петра Цюрка, Дмитра Саламатіна, Вадима Столара, Олега Царьова, Анатолія Горбатюка, Олександра Пеклушенка та Олександра Волкова.

Сергій Міщенко зауважив, що кожен депутат звинувачується за різними статтями, Кримінального кодексу України, як от - “Посягання на державного чи громадського діяча” (карається позбавленням волі на строк від 10 до 15 років або довічним позбавленням волі) та “Перевищення влади або службових повноважень” (позбавлення волі до 5 років).

Згідно із законодавством, додав народний депутат, Генпрокуратура має 10 днів на ухвалення рішення за даними заявами.

Новини на цю ж тему