Трудові мігранти надсилають в Україну 5 млрд.$

будівельники
Image caption Трудові мігранти переказують майже стільки грошей, скільки в Україну вкладають іноземні інвестори

За даними Міжнародної організації міграції, кожного року українські заробітчани відсилають на батьківщину від 5 до 8 мільярдів доларів.

"Минулого року Україна отримала близько 5 мільярдів доларів, які надіслали трудові мігранти до своїх домівок," - заявив голова представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

У той час, як обсяги прямих іноземних інвестицій в Україну за 2009 рік склали 5.6 мільярдів доларів, що всього на 600 мільйонів доларів більше, ніж надсилають мігранти.

Водночас, як твердить національний координатор цієї організації Василь Костриця, у докризові роки сума грошових переказів від українських заробітчан додому становила близько 8 мільярдів доларів.

Міжнародні експерти кажуть, що трудові мігранти, конвенцію про захист прав яких було ухвалено рівно 20 років тому на Асамблеї ООН, стають одним із потужних чинників світової економіки, сприяючи подоланню бідності і припливу інвестицій у країни свого походження.

"У 2009 році мігранти переказали до країн свого походження близько 414 мільярдів доларів, і ця сума за сотанні два роки подвоїлася. Зростання грошових переказів є одним із проявів позитивного зв’язку між міграцією та розвитком країни, оскільки, за оцінками Світового банку, зростання грошових переказів на 10% призводить до зниження на 3.5% кількості населення, що живе за межею бідності," - заявив Манфред Профазі.

Крім того, як твердить національний координатор МОМ в Україні, провідні міжнародні фінансові інституції вже розглядають трудових мігрантів як серйозних інвесторів:

"І Світовий банк, і МВФ, і Міжнародна організація з міграції, і Міжнародна організація праці, і ОБСЄ розглядають ці надходження, як одне із найважливіших джерел фінансування національних економік країн, із яких походять мігранти."

За оцінкою Світового банку, Україна посідає п’яте місце в світі за кількістю трудових мігрантів. Найбільше робочої сили “експортує” Мексика, з якої виїхало близько 12 мільйонів осіб, за нею ідуть Індія, Китай та Росія. Кращої дола за кордоном шукають близько 7 мільйонів українців. За оцінками експертів, найбільше українських заробітчан працюють в Росії, Італії, Португалії, Іспанії, Чехії, Польщі та США.

Новини на цю ж тему