Сеул провів артилерійські стрільби

Південнокорейські навчання раніше різко скритикував Пхеньян
Image caption Південнокорейські навчання раніше різко скритикував Пхеньян

Південна Корея провела навчальні артилерійські стрільби на острові неподалік кордону з Північною Кореєю.

Ті навчання, які тривали майже годину, раніше різко сритикувала Північна Корея. Пхеньян застерігав, що ті стрільби можуть призвести до загострення ситуації на півострові з "непередбачуваними наслідками".

Наразі Пхеньян сказав, що "ці провокації навіть не варті його коментарів".

Минулого місяця після схожих навчань Північна Корея обстріляла південнокорейський острів, що призвело до загибелі 4 осіб.

Тим часом, згідно з повідомленнями, Північна Корея погодилась на повернення ядерних інспекторів ООН в межах спрямованих заходів задля зменшення напруженості на півострові.

Про такий крок було оголошено під час поїздки до Північної Кореї спеціального посланця США Біллі Річардсона.

Консенсусу немає

В той час, як Південна Корея ще готувалась до навчань, Рада Безпеки ООН завершила екстренну зустріч щодо корейської кризи без досягнутої згоди між сторонами.

Американський посол до ООН Сюзен Райс сказала, що розбіжності між членами обговорення є надто широкими задля досягнення консенсусу.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що більшість країн-членів Ради Безпеки хотіли більшої критики у бік Північної Кореї, яку більшість звинувачують у ініціюванні цієї останньої суперечки.

Як передає вашингтонський кореспондент Бі-Бі-Сі, президент Барак Обама опинився у дуже складній ситуації: 28 тисяч американських вояків перебувають на території Південної Кореї. У разі початку військового конфлікту на півострові, вони, радше за все, будуть змушені долучитись до бойових дій.

Залишаючись союзником Південної Кореї, Вашингтон намагається всіма можливими дипломатичними шляхами не допустити такого розвитку подій.

Тим часом чи не єдиний союзник Північної Кореї - Китай - після проведених навчань Сеула закликав до спокою в регіоні.

Новини на цю ж тему