ЄС називає аеропорти "слабкою ланкою"

ЄС гостро скритикував європейські аеропорти за недостатню готовність до хвилі морозної погоди.

Image caption Аеропорти - слабка ланка інфраструктури, каже комісар ЄС

Комісар Європейської комісії з питань транспорту Сіім Каллас закликав аеропорти Європи серйозніше підійти до планування і назвав їх "слабкою ланкою" в інфраструктурі континенту.

"Останніми днями мене все більше непокоять проблеми інфраструктури, особливо пов'язаної з авіалініями - аеропорти й обслуговування літаків на зльотному полі - під час таких сильних снігопадів, - заявив Каллас. - Мені здається, що зараз це є слабкою ланкою в інфраструктурі, яка не витримує тиску і призводить до сильних збоїв у роботі транспорту".

За його словами, аеропортам, які закрилися чи уповільнилися внаслідок негоди, треба брати приклад з країн північної Європи, для яких не становлять проблеми холодніші і більш сніжні зими.

Найближчими днями єврокомісар проведе зустрічі з представниками аеропортів Європи, щоб "серйозно поговорити" про те, як поліпшити ефективність їхньої роботи.

Хаос в аеропортах

У вівторок аеропорти в цілій Європі зазнавали подальших перебоїв. Скасовано сотні рейсів. Лондонський аеропорт Хітроу працюваиме за скороченим графіком принаймні до п'ятниці. У вівторок тут скасовано понад половину рейсів - 752.

Аеропорт Дубліна оголосив про призупинення всіх рейсів до 17:00 за Грінвічем (19:00 за Києвом) через лід на злітній смузі.

Найбільший аеропорт континентальної Європи - Франкфурт - був закритий упродовж трьох годин. Там було скасовано майже 300 рейсів. Це стало наслідком інтенсивних снігопадів у ніч на вівторок.

Ефект доміно

У Франції аеропорт імені Шарля де Ґолля працює цілодобово, щоб відправити пасажирів, які не змогли вилетіти через несприятливу погоду на вихідні.

Хаос у лондонському Хітроу позначився на роботі інших міжнародних аеропортів, а сотні пасажирів змушені миритися з тим, що не зможуть відсвяткувати Різдво з родичами і друзями.

За попередніми підрахунками, через скасування авіарейсів Британські Авіалінії втрачають 65 млн фунтів стерлінгів (100 млн доларів) щодня.

Компанія KLM-Air France заявила, що перебої в авіасполученні на вихідні завдали збитків від 15 до 20 млн євро.

Новини на цю ж тему