МЗС: одного українця у Білорусі звільнили

МЗС України
Image caption Посла Білорусі викликали до МЗС України.

Як повідомило міністерство закордонних справ України, одного із двох українців, затриманих у Білорусі під час акцій протестів опозиції 19 грудня, звільнили.

Прес-секретар МЗС Олександр Дікусаров висловив також сподівання, що найближчим часом звільнять і другого громадянина України.

29 грудня МЗС України запросило посла Білорусі в Україні Валентина Величка. Перший заступник міністра закороднних справ Руслан Демченко заявив, що такі дії білоруської сторони не відповідають духу дружніх двосторонніх взаємин і попередив про необхідність невідкладного звільнення громадян України.

Між тим експерти нагадують, що українське МЗС викликало білоруського посла через 10 днів після затримання українських громадян у Білорусі.

Водночас МЗС Росії теж запросило білоруського посла у Москві Васілія Долголєва, якому було заявлено, що Росія наполягає на негайному звільненні своїх громадян і що затягування вирішення цього питання негативно вплине на загальну атмосферу двосторонніх російсько-білоруських взаємин.

11 росіян були затримані після несанкціонованого мітингу 19 грудня. Тоді білоруські опозиціонери протестували проти перемоги білоруського чільника Аляксандра Лукашенки на президентських виборах.

Новини на цю ж тему