Данилюк: Влада хоче зірвати акції 22 січня

Київська міліція
Image caption Київська міліція демонтувала намети демонстрантів і активістів протесту тепер арештовано.

Низка учасників нещодавньої акції протесту проти ухвалення Податкового кодексу добровільно прибула у четвер до київської міліції, аби, за їх словами, дати свідчення щодо звинувачень у перекритті вулиць і пошкодженні майна Києва.

Вони сказали, що нинішньою дією хочуть зробити крок на випередження і показати, що вони не переховуються. За словами генерального координатора акцій протесту Олександра Данилюка, йому стало відомо, що міліція розшукує представників акції, які начебто ховаються від слідства.

Пан Данилюк також твердить про безперспективність кримінальної справи за фактом зумисного пошкодження майна під час встановлення наметів підприємцями, сказавши, що плитка біля монумента Незалежності була пошкоджена ще 2007 року під час проведення тут акції Партією регіонів.

Тим часом речник київської міліції Володимир Поліщук твердить, що у рамках розслідування кримінальних справ відбуваються слідчі дії, призначено низку експертиз, в ході яких з’ясовуються, зокрема, деталі пошкодження гранітної плитки на майдані Незалежності. За словами пана Поліщука, викликаються люди, які були причетні до таких пошкоджень, а також перекриття вулиць.

Ще раніше речник міліції в інтерв’ю Бі-Бі-Сі відкидав закиди у переслідуваннях, сказавши, що правоохоронці лише збирають свідчення у кількох карних справах.

Image caption Президент Янукович обіцяв демонстрантам, що підтримає малий і середній український бізнес.

Разом з тим координатори акції підприємців твердять про посилення тиску на їх учасників з боку правоохоронних і фіскальних органів, кажучи, що вже чотирьох людей затримано ще у суботу, одного з них випустили.

Олександр Данилюк сказав Бі-Бі-Сі, що дії влади спрямовані на залякування учасників виступів підприємців і не допустити проведення 22 січня нової акції протесту.

“22 січня має відбутися загальноукраїнська акція, яка має об’єднати не лише підприємців, а й всіх людей, які не згодні з нинішньою політикою влади”.

На думку координатора акції, нині багато учасників висуває і політичні вимоги – дострокове припинення повноважень Верховної Ради і президента.

Новини на цю ж тему