У Запоріжжі пошкодили пам'ятник Сталіну

Представники Комуністичної партії спростовують інформацію про те, що з пам'ятника Йосипу Сталіну в Запоріжжі, зрізали голову.

Image caption Так пам'ятник Сталіну виглядав навесні у день відкриття

Як розповідає наша кореспондентка у Запоріжжі, представники комуністичної партії твердять, що монумент подряпали невідомі та відбили кілька літер з напису. В КПУ розцінюють це як "дрібне хуліганство", але голова на монументі ціла і на місці.

Натомість у повідомленні на сайті ВО "Тризуб" імені Степана Бандери, зазначено, що у вівторок група людей, названа "невідомим мобільним підрозділом ВО "Тризуб", пошкодила пам’ятник Йосипу Сталіну, розташований на території запорізького обласного комітету Комуністичної партії.

За інформацією активістів, пам’ятнику відрізали голову. Відеоролик із цією акцією викладений на сайті ВО "Тризуб".

Раніше другий секретар запорізького обкому КПУ Олександр Зубчевський в інтерв’ю ЗМІ сказав, що невідомі кинули у пам’ятник пляшкою та відбили кілька літер. Відео з камери спостереження, за словами пана Зубчевського, вже передали правоохоронцям.

У головному управлінні МВС України в Запорізькій області Бі-Бі-Сі підтвердили, що отримали сигнал про пошкодження пам’ятник Йосипу Сталіну. Нині міліція з'ясовує, якої шкоди було завдано пам'ятнику.

За повідомленнями новинних агенцій, зараз пам’ятник прикритий тканиною, видно лише плечі. В КПУ кажуть, що в такий спосіб його "просто надійно прикрили".

Пам'ятник кату чи вождю народів?

Встановлений навесні пам’ятник Йосипу Сталіну викликав бурхливі обговорення в Україні ще до його відкриття.

У Комуністичній партії заявили, що встановлення пам’ятника - ініціатива ветеранів, один із яких і оплатив його виготовлення.

Ще до встановлення триметрового пам’ятника запорізькі комуністи заявляли, що забезпечать цілодобову охорону споруди та відеоспостереження.

Встановлення пам’ятника людині, яку вважають відповідальною за Голодомор 1932-33 рр. в Україні, розкритикували праві політичні партії.

А комісар Ради Європи з питань прав людини Томас Гаммарберґ ще до відкриття пам’ятника заявляв, що це може бути розцінене як "вшанування винних у злочині".

Запорізька влада дистанціювалася від пам’ятника, заявивши, що не має жодного відношення до його встановлення.

Новини на цю ж тему