Ходорковський сидітиме ще 6 років

Ходорковський сидітиме ще 6 років - такий вердикт виніс суд у Москві.

Image caption Ходорковський спокійно відреагував на вердикт, а його матір прокляла суддю з потомством

У четвер судді визначили міру покарання колишньому керівнику ЮКОСа Міхаїлу Ходорковському і його бізнес-партнеру Платону Лебєдєву, яких раніше визнали винними у привласненні нафти дочірніх компаній і відмиванні грошей на загальну суму 30 млрд доларів.

Обох підсудних засуджено до 13,5 років колонії загального режиму за другою карною справою. З урахуванням уже відбутого покарання, Ходорковський і Лебєдєв залишатимуться за ґратами до 2017 року.

Суддя Віктор Данілкін, зачитуючи вердикт, так пояснив відмову суду призначити покарання умовно: "Виправлення Міхаїла Ходорковського і Платона Лебєдєва можливе лише в умовах ізоляції від суспільства".

По тому, як у понеділок суд виголосив обвинувальний вердикт, США та інші західні країни скритикували рішення суддів як приклад "вибіркового правосуддя". Читати подробиці

У відповідь офіційний Кремль, фактично, сказав Заходу не пхатися у внутрішні справи Росії. Читати про реакцію Росії

Адвокати обох підсудних будуть подавати апеляцію проти вердикту, але якщо Ходорковський і справді залишатиметься в тюрмі до 2017 року, то це означатиме, що він буде ізольований від суспільства на час наступних президентських виборів.

Повідомляють, що обидва підсудні сприйняли вердикт спокійно.

Новини на цю ж тему