Екс-урядовця Корнійчука заарештовано

Image caption Євген Корнійчук оголосив голодування.

У Києві заарештовано чергового чільного урядовця з попереднього Кабінету Міністрів України – Євгена Корнійчука.

Печерський районний суд Києва обрав міру запобіжного заходу у вигляді арешту терміном на два місяці колишньому першому заступнику міністра юстиції, лідеру Української соціал-демократичної партії Євгену Корнійчуку.

Як повідомили у прес-службі УСДП, таким чином суд задовольнив подання Генеральної прокуратури України, яка просила обрати для цього екс-посадовця саме такий запобіжний захід.

Корнійчука під конвоєм було доправлено до СІЗО на Подолі. Його конвой також було посилено з 2 до 4 осіб.

Завтра адвокати пана Корнійчука мають оскаржити рішення суду щодо його арешту в апеляційному порядку, а сам заарештований, на знак протесту, оголосив голодування.

Генеральна прокуратура 22 грудня порушила кримінальну справу стосовно Євгена Корнійчука.

Справу порушено за ознаками злочину, передбаченого ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки).

Екс-урядовця було затримано 22 грудня і поміщено до Подільського ізолятора тимчасового утримання.

Занепокоєння Заходу

Уряд США оприлюднив заяву із занепокоєнням ситуацією, яка склалася в Україні з низкою урядовців колишнього уряду Юлії Тимошенко.

У заяві американського уряду, вміщеній на сайті посольства США в Україні, вказується, що попри необхідність боротьби з корупцією в Україні, сам факт вибіркового переслідування лише колишніх урядовців з числа опозиції вказує на можливі політичні мотиви.

Раніше, МЗС Франції заявив, що пов'язує відносини з Україною з дотриманням правових стандартів українськими судами.

Міністерство закордонних справ країни надало публічне роз'яснення свого ставлення до арешту Юрія Луценка та судових проваджень проти Юлії Тимошенко.

На запитання щоденного загальнополітичного часопису Le Croix речник дипломатичного відомства Бернар Валеро відповів у понеділок:

"В Україні розпочато декілька судових справ проти багатьох впливових політиків. Уникаючи коментарів до кожного конкретного випадку, ми сподіваємось, що українське правосуддя працюватиме цілковито незалежно. Повага до стандартів правової держави є серцевиною відносин, які Франція та Європейський Союз сподіваються побудувати з Україною. Зокрема, в рамках угоди про асоціацію Україна-ЄС, що нині обговорюється".

Більш різкою була заява, Генерального секретаря Європейської народної партії Антоніо Лопес-Істуріса, який висловив стурбованість щодо "кримінального переслідування опозиції" в Україні.

Адміністрація президента Януковича відкидає звинувачення у політичних мотивах переслідування колишніх урядовців Юлії Тимошенко.

Як заявила заступник голови адміністрації президента Ганна Герман, політикам на Заході слід звикати до того, що в Україні за порушення закону будуть відповідати всі, незалежно від політичної приналежності.

Новини на цю ж тему