США занепокоєні "переслідуваннями" в Україні

Image caption Тимошенко: Я не знаю, чим закінчиться допит

Уряд США оприлюднив заяву із занепокоєнням ситуацією, яка склалася в Україні з низкою урядовців колишнього уряду Юлії Тимошенко.

У заяві американського уряду, вміщеній на сайті посольства США в Україні, вказується, що попри необхідність боротьби з корупцією в Україні, сам факт вибіркового переслідування лише колишніх урядовців з числа опозиції вказує на можливі політичні мотиви:

"Ми висловили своє занепокоєння тим, що коли переслідують, за незначними виключеннями, тільки вищих посадових осіб, пов'язаних з попереднім урядом, це виглядає як вибіркове переслідування політичних опонентів".

Як вказує Франс прес, за цікавим збігом обставин, висловлювання про "вибіркове переслідування" вживали державний секретар США Гілларі Клінтон в оцінці результатів судового процесу над опальним олігархом Міхаілом Ходорковським в Росії.

24 грудня Генпрокурор Віктор Пшонка повідомив, що на даний момент порушено 18 кримінальних справ щодо високопоставлених посадових осіб попереднього уряду, по 8 з яких слідство вже завершене.

Найбільш гучними є справи проти самої Юлії Тимошенко й колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Останній уже арештований на 2 місяці.

Герман: Демократія - це відповідальність

Image caption Герман: Демократія це відповідальність

Адміністрація президента Януковича відкидає звинувачення у політичних мотивах переслідування колишніх урядовців Юлії Тимошенко.

Як заявила заступник голови адміністрації президента Ганна Герман, політикам на Заході слід звикати до того, що в Україні за порушення закону будуть відповідати всі, незалежно від політичної приналежності.

Коментуючи ЛІГАБізнесІнформ критику з боку Європейської народної партії про те, що в Україні переслідують опозицію, Ганна Герман заявила, що в Україні не буде подвійних стандартів:

"Якщо ти зловживаєш службовим становищем у Європейській народній партії, то невже там будуть це вважати політичним переслідуванням? Звичайно, ні. У Європі цих стандартів дотримуються. Тож європейські політики теж повинні звикати, що в Україні буде дотримуватися закон. І всі тут будуть відповідати за законом. Жодних більше подвійних стандартів не буде".

Вона наголосила, що "свобода й демократія - це відповідальність".

"Якщо в адміністрації президента хтось порушить закон, то відповідатиме так само, як і всі", - запевнив заступник голови адміністрації президента.

Тимошенко: Я не знаю, чим закінчиться допит

Перед тим, як зайти в будинок Генеральної прокуратури, Тимошенко додала: "Я не знаю, чим закінчиться сьогодні цей допит, але я твердо знаю, що наше з вами прагнення побудувати незалежну сильну державу саме наступного року, коли нашій молодій державі виповнюється 20 років, (буде реалізоване)".

"У цей ювілейний рік ми повинні покінчити з усім поганим, що нам не подобається, і нарешті побудувати наше спільне житло, нашу спільну країну так, як хочете ви, а не так, як хочуть чергові випадкові люди при владі", - сказала вона.

Тимошенко попросила прихильників, тих, що зібралися під будинком ГПУ, не чекати закінчення допиту: "Усі додому - готувати олів'є!"

Черговий допит Тимошенко в Генпрокуратурі був призначеним на четвер, 30 грудня, 12:00.

Новини на цю ж тему