Тимошенко - Януковичу: "Я - не Ви, і Ви - не я"

Тимошенко
Image caption Юлія Тимошенко вважає, що її справою керує особисто президент Янукович.

Юлія Тимошенко 31 грудня, запізнившись на годину, з'явилася на допит до Генеральної прокуратури, де попри припущення преси, що її триматимуть там ще довше, ніж напередодні, провела лише півтори години.

А вийшовши, сказала журналістам, що її почали знайомити з усіма документами, що стосуються її кримінальної справи, а також пред’являли графіки читання документів справи.

"Мені пропонували висловити свої думки відносно того, як я можу і мушу знайомитися зі справою", - сказала лідер опозиційної партії "Батьківщини".

"Я - не Ви, і Ви - не я"

За словами Тимошенко, сьогодні вона отримала доказ, що все досудове слідство, на її думку, було сфальсифіковане. "Не було необхідної експертизи, не були зроблені усі необхідні слідчі дії, проігноровані були всі можливості опитати свідків, не було зроблено те, що вони мусять робити за законом", - сказала екс-прем'єр, прогнозуючи, що і на етапі проведення судового засідання також будуть сфальсифіковані його результати.

Зацікавленим у багатогодиних допитах її Тимошенко назвала чинного президента України.

"Я думаю, що такими багатогодинними допитами Янукович хотів похитнути мою позицію, намагався зламати мої цілі та мою впевненість, але я хочу сказати Віктору Федоровичу, що я - не Ви, і Ви - не я, тому зламати так просто це не вдасться", - сказала Тимошенко.

9 годин у прокуратурі з "власної ініціативи"

Напередодні Юлії Тимошенко було пред'явлено остаточне обвинувачення у перевищенні влади або службових повноважень, що спричинили тяжкі наслідки, а також у нецільовому використанні отриманих коштів від продажу квот на викиди парникових газів.

За повідомленням прес-служби Генпрокуратури, обвинувачення пред'явили Тимошенко у четвер після завершення досудового слідства. Водночас прокуратура спростувала заяву обвинувачуваної, що 30 грудня її допитували упродовж 11 годин, а тому відпустили лише вночі.

"Учора, 30 грудня 2010 року, Ю.Тимошенко упродовж двох годин давала свідчення слідчому у справі. Решту часу з власної ініціативи вона знайомилася з матеріалами справи та коментувала їх".

Тимошенко не вірить у справедливий суд

Після 11-годинного допиту у четвер екс-прем'єр заявила журналістам, що Генпрокуратура хоче передати справу до, як вона висловилася, "продажних судів", щоб "позбавити її права брати участь у будь-яких виборах".

"За один день мені висунули уточнені і розширені звинувачення, що я виплатила пенсії як би то за рахунок екологічних грошей. Більше нічого. І відразу ж після пред'явлення цього нового звинувачення в новому розумінні, відразу ж завершили досудове слідство і вже сьогодні передали мені справу на ознайомлення. Їхня експертиза, яку вони зробили, прямо свідчить, що "екологічні" гроші – на рахунках. Ці пенсії були сплачені за рахунок єдиного казначейського рахунку, що не має ніякого відношення до "екологічних" грошей", - заявила Тимошенко, запевнивши, що нічого не боїться, бо їй нема чого боятися.

Вона також сказала своїм прихильникам та журналістам, що справжня боротьба із владою почнеться після святкування Нового року.

"Новий рік відсвяткуємо з вами і візьмемося за справжню боротьбу, за об'єднання нашого народу, за об'єднання всіх частин нашої України – Сходу і Заходу, Півдня і Півночі для того, щоб ми з вами мали можливість бути єдиним народом перед обличчям таких загроз для країни і для життя кожної людини, які сьогодні проявилися з приходом мафії для влади. Будьте сильними, нічого не бійтеся і щасливо відсвяткувати Новий рік!", - сказала Тимошенко після 11-годинного спілкування із слідчим у четвер.

Коментуючи нинішню ситуацію, експерти припускають, що поки немає політичного рішення щодо пані Тимошенко на найвищому рівні.

У середу допит Юлії Тимошенко у Генпрокуратурі тривав 6 годин.

Екс-прем'єра звинувачують у виділенні коштів, запланованих на екологічні програми, на виплату пенсій. Хоча сама пані Тимошенко стверджує, що всі кошти за Кіотським протоколом перебувають у розпорядженні уряду.

Тим часом до одного із соратників Юлії Тимошенко – Юрія Луценка, який утримується нині у Лук’янівському СІЗО – не пустили групу депутатів Верховної Ради. Слідчий не дав дозволу відвідати екс-міністра внутрішніх справ Олесю Донію і Юрію Гримчаку.

Депутати звернулися з відповідним листом до слідчого, але він сказав, що повідомить їх письмово. А коли вони приїхали до СІЗО, такого дозволу не було.

Члени парламенту від Народної самооборони вирішили звернутися до Генерального прокурора Віктора Пшонки, аби той дозволив їм зустріч з Юрієм Луценком.

Екс-міністр заарештований на два місяці і звинувачується за кількома кримінальними справами.

Заступник голови Адміністрації президента Ганна Герман сказала ЗМІ, що коли людина порушувала закон, то вона має відповідати. Пані Герман нагадала 2005 рік, коли за ґратами сиділи Кушнарьов і Колесніков.

“Чомусь тоді міжнародне співтовариство мовчало, чомусь тоді навіть словом ніхто не обмовився про політичні переслідування,” сказала пані Герман.

За її словами, кримінальні справи стосовно чиновників будуть гарним уроком усім, у тому числі тим, хто при владі.

Міжнародна реакція

Сполучені Штати висловили занепокоєння низкою гучних кримінальних справ в Україні, які Вашингтон називає політично вмотивованими. Читати подробиці

У заяві посольства США у Києві йдеться про стурбованість тим, що антикорупційна кампанія влади спрямована майже виключно проти членів попереднього уряду.

Тим часом Генеральна прокуратура заперечує звинувачення опозиції в політичних переслідуваннях. Читати подробиці

Колегія, проведена в Генеральній прокуратурі, не виявила процесуальних порушень по жодній із карних справ, порушених останнім часом стосовно екс-чиновників уряду Юлії Тимошенко, а також стосовно самої колишньої прем’єр-міністра.

Новини на цю ж тему