Янукович: 2011р. – вирішальний для перетворень

Ялинка на Майдані Незалежності
Image caption І влада, й опозиція у своїх новорічних привітаннях називають 2011-й рік вирішальним, але цілі у них різні.

Президент Віктор Янукович обіцяє, що у 2011-му році буде збудовано "міцний фундамент" для змін і перетворень у країні і закладено "основу благополуччя для кожної сім’ї і для кожної людини в Україні".

У новорічному привітанні українському народові Віктор Янукович назвав рік, що минув, "непростим, але щасливим".

"Нам вдалося основне – переламати ситуацію, перебороти безнадію", - сказав президент.

Кажучи про 2011 рік, рік 20-ї річниці Незалежності України, Віктор Янукович визнав, що у всіх буде "багато роботи".

"Але у нас є і багато енергії. Ми маємо багато віри в нашу державу. Ми маємо багато надій в свої сили і в Божу допомогу", - сказав президент.

Азаров: кризу перемагаємо

Голова уряду Микола Азаров назвав 2010 рік роком повернення в Україну політичної стабільності, яка є "основою для розв’язання складних, масштабних проблем держави".

До здобутків нової влади Микола Азаров відніс повернення фінансової стабільності, підвищення зарплат, пенсій, виплату боргів.

"Світ визнав, що Україна тепер – добросовісний, платоспроможний партнер. Країна знову почала розвиватися: почали будувати житло, лікарні, школи, мости, дороги та дорожні розв’язки, метро та аеропорти. Минулий рік створив умови і надійний фундамент для сталого розвитку в наступні роки", - вважає Микола Азаров.

Прем’єр-міністр переконаний, що у новий рік країна вступила сильнішою. "Криза ще не відступила, але ми вже переконалися, що переможемо її", - переконаний Микола Азаров.

Литвин закликає до консолідації і злагоди

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин закликав до консолідації влади і до досягнення злагоди у суспільстві.

"У цьому вирішальна передумова реалізації Україною свого історичного шансу", - каже спікер.

Володимир Литвин пропонує залишити у минулому спроби дестабілізувати ситуацію у країні.

"Надто багато сил і часу витрачено на цілі та дії, які не додали позитиву ні державі, ні умовам життя людей. На жаль, спроби відвернути суспільно-політичну енергію з мирного, конструктивного річища не припиняються. Їх слід раз і назавжди залишити у минулому", - наголошує голова парламенту у новорічному зверненні.

Тимошенко: об’єднатися і подолати жах

Лідер найбільшої опозиційної партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко висловила надію, що у новому році вдасться подолати "жах, який відбувається в країні". Вона закликала однодумців до спільної боротьби і спільних дій проти чинної влади. "Я думаю, що, як ніколи, ми сьогодні зобов’язані бути єдиними і сильними. Всі!", - заявила екс-прем’єр.

Як кажуть кореспонденти Бі-Бі-Сі, Юлія Тимошенко не поширювала звернення до народу і до своїх прихильників, як робила це зазвичай у минулі роки. Натомість, вона привітала з Новим роком і подякувала всім своїм колегам із попереднього уряду, проти яких генеральна прокуратура висунула звинувачення і порушила кримінальні справи. "Я хочу всім їм без винятку подякувати за їх мужність, за їх чесну позицію, за те, що вони тримаються - при тому, що вони ні в чому перед державою не винні. Хочу подякувати їм за спільну роботу на користь держави, яку ми проводили два роки, коли були при владі", - заявила лідер "Батьківщини".

Яценюк: у 2011-му – конституційний референдум

Лідер опозиційної партії "Фронт Змін" Арсеній Яценюк наполягає на конституційній реформі у 2011-му році. Він вважає, що без написання нової Конституції "не під президента і Партію регіонів, а під український народ" в Україні не буде жодних реальних змін.

"Партія регіонів і президент ніколи не розпочнуть цей процес самостійно - їх все влаштовує. Тому єдине, на кого ми можемо спиратися, на кого я буду спиратися, - це народ України. Тому: референдум, національна Конституційна асамблея і голосування в парламенті за конституційні зміни", - наголосив Арсеній Яценюк.

Іще одним завданням "Фронту змін" у 2011-му році Арсеній Яценюк назвав створення реальної альтернативи правлячій Партії регіонів. Політик вважає, що вже на наступних парламентських виборах така альтернатива має з’явитися.