Росія запустила нафтопровід у Китай

Перший нафтопровід з Росії в Китай вступив в комерційну експлуатацію з початком Нового року.

Відповідно до міжурядової угоди, поставки будуть здійснюватися за контрактами між "Роснєфтью" та Китайською національною нафтогазовою корпорацією протягом 20 років в обсязі 15 млн. тонн нафти на рік.

Досі російська нафта доставлялася до Китаю залізничними цистернами. У 2009 році Росія стала найбільшим виробником нафти в світі, обігнавши Саудівську Аравію. У минулому році Китай став найбільшим споживачем "чорного золота", залишивши позаду Сполучені Штати.

Трубопровід проходить від населеного пункту Сковородіно через прикордонний пункт Мохе до китайського Дацина і є відгалуженням від трубопровідної системи Східний Сибір-Тихий океан (ССТО). Довжина російської ділянки складає 63,58 км, а китайської - 960 км.

Іншою гілкою, спорудження якої ще не закінчено, східносибірська нафта піде в танкерний термінал Козьміно для експорту морем до країн Азійсько-Тихоокеанського регіону. Проект вартістю в 25 млрд доларів кредитував Банк розвитку Китаю під гарантії майбутніх постачань нафти.

На урочистій церемонії завершення будівництва трубопроводу Сковородино-Дацин у вересні минулого року були присутні президенти Дмітрій Медведєв і Ху Цзіньтао.

У листопаді минулого року російський блогер Алєксєй Навальний опублікував дані про розкрадання при будівництві на суму близько 4 млрд доларів. "Транснєфть" і Рахункова палата РФ заявили, що матеріали, опубліковані блогером, не відповідають дійсності, а прем'єр Владімір Путін на наступний день після публікації офіційно подякував "Транснєфті" за "великий внесок у розвиток співробітництва в галузі енергетики між РФ і КНР".

Намір збудувати приватний нафтопровід до Китаю свого часу був однією з претензій, неофіційно висунутих колишньому керівнику компанії ЮКОС Міхаїлу Ходорковському.

Новини на цю ж тему