Герман: Тимошенко має відповідати за слова

Image caption Герман: Тимошенко скривдила дуже багатьох людей. Вона прямим текстом сказала, що відмивають гроші.

Українська влада відкидає звинувачення у корупції уряду, сформульовані у заяві екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко до Генеральної прокуратури України.

Лідеру БЮТ Юлії Тимошенко доведеться відповідати за свої слова про "відмивання урядом грошей" за допомогою завищення вартості реконструкції НСК "Олімпійський", - заявила заступник голови адміністрації президента Ганна Герман.

"Це знову поливання брудом і необґрунтовані обвинувачення. Це стара пісня. Я думаю, що Тимошенко доведеться відповідати за свої слова. Це дуже серйозні обвинувачення. Це обвинувачення, які вона зробила, розраховуючи на те, що світ почує й буде інакше ставиться до Євро-2012 в Україні, ідеї олімпіади в Карпатах", - підкреслила Герман кореспонденту ЛігаБізнесІнформ.

За словами Ганни Герман, адміністрація президента не буде подавати позов проти Тимошенко, але не виключила, що це можуть зробити заторкнуті посадові особи:

"Але ті, хто будують, можуть це зробити. Адже Тимошенко скривдила дуже багатьох людей. Вона прямим текстом сказала, що відмивають гроші".

"Час її безвідповідальних заяв, необґрунтованих образ, пройшов. Сьогодні потрібно відповідати за слова й дії. І ті люди, які займаються темою підготовки інфраструктури, відреагують на такі обвинувачення", - переконана Герман.

Звинувачення Тимошенко

Image caption У Партії регіонів пояснюють, що в заплановані 4,5 мільярди гривень входить не лише реконструкція стадіону, але й розвиток прилеглих об’єктів.

Юлія Тимошенко раніше повідомила, що подала до Генпрокуратури заяву про завищення удвічі кошторису робіт із реконструкції столичного НСК "Олімпійський".

Раніше у вівторок Тимошенко заявила, що вартість реконструкції НСК "Олімпійський", затверджену колишнім урядом, нинішній уряд підвищив більш ніж у два рази.

"Більш ніж на 2 мільярди відмивання коштів, просто висновок у тіньову сферу. А підвищення пенсійного віку дає майже таку ж суму в бюджет", - підкреслила Тимошенко.

Натомість у Партії регіонів такі дані спростовують і пояснюють, що в заплановані 4,5 мільярди гривень входить не лише реконструкція стадіону, але й розвиток прилеглих об’єктів, які експлуатуватимуться під час чемпіонату.

Екс-прем’єр нагадує, що за її головування в уряді вартість проекту затвердили на рівні близько 2,1 мільярдів гривень:

"Як екс-прем’єр-міністр я стверджую, знаючи дуже добре об’єкт НСК "Олімпійський", що для того, щоб його побудувати, достатньо 2 мільярдів гривень, 4,5 мільярди не потрібно. Я доводжу до відома Генпрокуратури, що половина грошей, які виділяються на Євро-2012, йдуть на приватні офшорні рахунки, виводяться на Кіпр і інші офшорні зони. І як наслідок, бюджет позбавляється таких грошей".

Це не перша заява Юлії Тимошенко щодо можливої корупції при підготовці до Євро 2012 в Україні, але перша, на яку прозвучала реакція влади. Влітку Тимошенко твердила, що не виключає, що уряд Азарова скасував необхідність проведення тендерів із закупівлі робіт та послуг щодо підготовки до проведення чемпіонату Європи з футболу Євро-2012 через намір передати бюджетні кошти наближеним приватним структурам.

"Те, що всі тендери прибрані з залученням підрядників для об’єктів Євро, говорить про те, що з 17 мільярдів гривень половина осяде в кишенях приватних структур, які наближені до Януковича", - заявила Юлія Тимошенко в Чернівцях у червні 2010 року.

Національне агентство з питань підготовки до Євро-2012 назвало "брехнею" заяви екс-прем'єра Юлії Тимошенко щодо вартості реконструкції НСК "Олімпійський":

"Останнім часом засоби масової інформації неодноразово поширювалися заяви екс-прем'єра Юлії Тимошенко щодо вартості реконструкції НСК. Однак будь-які оцінки повинні грунтуватися на фактах, а не на маніпуляціях і відкритої брехні, яка звучить з вуст екс-прем'єра Юлії Тимошенко".

Справа Тимошенко: наразі без арешту

У середу лідера партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко викликали на черговий допит до Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України.

Як повідомили у прес-службі БЮТ, Юлії Тимошенко було пред’явлено обвинувачення в тому, що вона на посаді прем’єр-міністра в розпал світової фінансово-економічної кризи, "діючи умисно, з особистих інтересів", прийняла рішення "щодо використання частини коштів, які надійшли від продажу квот на викиди парникових газів та мали цільове призначення, на покриття видатків Державного бюджету України, передусім зобов’язань із виплати пенсій".

Юлія Тимошенко не виключає можливість свого арешту, але у Генеральній прокуратурі України твердять, що "на даний час не бачать підстав" для взяття під арешт лідера партії "Батьківщина", екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Про це заявив начальник Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури Олександр Каліфіцький.

"Поки людина не порушила підписку про невиїзд, підстав для затримання немає".

У свою чергу слідчий по справі Юлії Тимошенко Сергій Горбатюк також зауважив: "На даний час я не бачу таких підстав".

Новини на цю ж тему