Луценко залишається за ґратами в СІЗО

Київський Апеляційний суд залишив за ґратами колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, не задовольнивши таким чином його скаргу на нещодавнє рішення Печерського районного суду про зміну зміну запобіжного заходу з підписки про невиїзд на утримання під вартою.

Image caption На сімейній раді Луценко пообіцяв не зламатися

Підтримати Юрія Луценка прийшли під будівлю суду близько тисячі прихильників очолюваної ним партії "Народна самооборона". Учасники акції тримали державні прапори України, а також плакати з написами: "Свободу Луценку!", "Юра, ми з тобою!".

Суд дав дозвіл телеканалам лише на 10-хвилинну зйомку засідання, де розглядалася апеляційна скарга міліцейського екс-міністра на рішення Печерського райсуду столиці про зміну йому запобіжного заходу з підписки про невиїзд на арешт.

Рішення про обмеження телезйомок 10 хвилинами суд ухвалив усупереч тому, що екс-міністр просив дозволити представникам електронних медіа бути присутніми в судовому залі, коли лунатимуть його пояснення.

На початку судового засідання адвокат Луценка надав суду клопотання від Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової, в якому вона просила суд змінити екс-міністрові міру запобіжного заходу на таку, яка б не була пов’язана з утриманням під вартою.

Крім того 30 народних депутатів просили суд звільнити Луценка на поруки, тобто, під їхню відповідальність. Ті клопотання суд долучив до справи, але жодного з них не задовольнив.

Сам Луценко, промовляючи на судовому засіданні, сказав про невмотивованість його утримування під вартою.

"Після мого затримання і арешту жодних слідчих дій зі мною не було – ні допитів, ні ознайомлення з матеріалами справи, нічого. Це означає лише одне – я сиджу у камері смертників, щоб мовчав", - сказав екс-міністр.

Під час перерви у засіданні, коли до судової зали дозволили зайти журналістам, Луценко запевнив, що ніколи не ухилявся від співпраці зі слідством.

“Навіть на "сімейній раді" я ухвалив рішення бути тут, аби довести, що в Україні є люди, які не ламаються. Незважаючи на те, буду я на волі чи у в‘язниці, - я залишуся Луценком".

Водночас він не виключив, що його перебування на волі буде нетривалим, якщо навіть суд поверне йому підписку про невиїзд.

"Навіть якщо суд і випустить, вони можуть заарештувати мене за іншою судовою справою. Думаю, що мене як гірляндами завішають іншими маразматичними справами", - сказав екс-міністр, зауваживши, що зараз у Лук‘янівському СІЗО стільки колишніх високопосадовців, що там можна проводити засідання Кабінету міністрів.

Юрія Луценка, колишнього міністра внутрішніх справ та близького соратника Юлії Тимошенко, взяли під варту напередодні Нового 2011 року терміном на два місяці. Раніше він був на підписці про невиїзд.

У Генпрокуратурі кажуть, що такий запобіжний захід обрано, аби екс-міністр швидше ознайомився із порушеною проти нього карною справою. Рішення Апеляційного суду остаточне і оскарженню не підлягає.

Опозиція заявляє про посилення політичних репресій та істерику влади. Тим часом захист Луценка планує звертатися до Європейського суду.

Новини на цю ж тему