Київ не залишає спроб змінити газові угоди

Прем’єр-міністр Микола Азаров каже, що у переговорах щодо зміни газових контрактів із Росією український уряд використовуватиме і аргумент створення спільного підприємства між українським Нафтогазом та російським Газпромом.

В ексклюзивному інтерв’ю агенції Інтерфакс-Україна прем’єр вкотре позитивно оцінив укладення так званих "харківських" угод у квітні минулого року, коли завдяки тому, що Україна погодилася подовжити термін перебування в Севастополі російського флоту, Росія погодилася на зниження ціни на газ, що його імпортує Україна, на 100 доларів за тисячу кубометрів.

Водночас він визнав, що українському урядові так і не вдалося домовитися про перегляд самої формули утворення ціни, яка нині прив’язана до цін на нафту і нафтопродукти згідно із домовленостями 2009 року, укладеними за попереднього уряду на чолі із Юлією Тимошенко.

Представники російської влади та керівництва Газпрому неодноразово заявляли, що не зацікавлені у перегляді газових контрактів із Україною. Проте Микола Азаров твердить, що Київ не залишить спроб змінити ці контракти:

"Ми не залишило на жодну хвилину наших зусиль, аби переконати наших російських партнерів у необхідності перегляду цієї нерівноправної угоди. Безумовно, ми повинні знайти такі аргументи, які мають переконати російську сторону у тому, що від нинішньої формули треба відмовитися. За умов останніх тенденцій, особливо, такого різкого зростання цін на нафту, - вона стрибнула із 70 до 94 доларів за барель, і експерти передрікають, що у найближчий час вона вийти на рівень у 100 доларів, - безумовно, відбудеться і зростання формульної ціни на газ. Тому те, що нам не вдалося зробити у 2010 році, ми ставимо перед собою завдання обов’язково зробити це у 2011 році, і на це будуть спрямовані зусилля великої групи переговірників."

При цьому прем’єр зауважив, що під час цих переговорів як аргумент буде використано "створення СП, якщо це буде однією із умов перегляду формульного підходу."

Водночас Микола Азаров уник відповіді на питання Інтерфаксу щодо того, на яких засадах має бути сторено це спільне підприємство, посилаючись на те, що, крім Росії, у подібних перегвоорах має взяти участь і ЄС.

Новини на цю ж тему