США хочуть від Твіттера дані осіб з Wikileaks

Ассанж
Image caption Влада США хоче висунути звинувачення панові Ассанжу

Суд у США наказав вебсайту Твіттер надати особисті дані кількох осіб, пов’язаних з сайтом Wikileaks, який оприлюднив тисячі конфіденційних документів американського уряду.

Згідно з ухвалою суду у Вірджинії, Твіттер має надати деталі, включно з іменами користувачів, телефонними номерами, деталями оплати та приватними повідомленнями.

Влада у США, зокрема, хоче отримати деталі засновника сайту Wikileaks Джуліана Ассанжа та ісландського депутата.

Пан Ассанж засудив такі дії, прирівнявши їх до переслідування.

Американські посадовці вивчають можливість висунення звинувачень проти Wikileaks і пана Ассанжа.

Згідно з повідомленнями, міністерство юстиції США може домагатися висунення звинувачень панові Ассанжу у змові з американським військовим Бредні Меннінґом з метою викрадення документів.

Панові Меннінґу загрожує військовий трибунал і до 52 років ув’язнення за те, що він, нібито, надіслав Wikileaks дипломатичну переписку, а також військові записки про інциденти в Афганістані та Іраку та конфіденційне військове відео.

Згідно з ухвалою суду від 14 грудня, прокуратура США надала досить доказів, аби засвідчити, що інформація, якою володіє Твіттер, необхідна для кримінального розслідування.

Твіттер - у "складній ситуації"

Image caption Твіттер

Твіттер був одним ж головних форумів, на яких обговорювалися дані, оприлюднені сайтом Wikileaks.

Тепер соціальна мережа виявилася причетною до розслідування, яке проводить проти Wikileaks американська влада.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що керівники сайту Твіттер опинилися у складній ситуації. Як і всі соціальні мережі, вони хочуть підкреслити, що виконують місцеві закони, особливо, коли йдеться про розшук злочинців, але вони також прагнуть рекламувати Твіттер як форум для вільного висловлювання в таких країнах, як Іран.

Якщо американська влада отримає приватні деталі користувачів Твіттера, які мешкають за кордоном, то чи буде міжнародна громадськість довіряти цій, чи іншим американським соціальним мережам у майбутньому?

Базований у Сан-Франциско вебсайт має надати інформацію впродовж трьох днів, його керівників також просили не розголошувати інформацію про судову ухвалу, тобто про існування розслідування.

Проте, у середу суд зняв обмеження на розголошення і уповноважив Твіттер повідомити про наказ користувачів.

"Ісландський слід"

Image caption Ісландський депутат Берджітта Джонсдоттір

Суд вимагає деталі пана Ассанжа, пана Меннінґа, ісландського депутата Берджітти Джонсдоттір, голландського хакера Ропа Ґонґґрійп та американського програміста Джейкоба Аппелбаума, які раніше працювали з Wikileaks.

Слідчі хочуть отримати інформацію, таку як адреси, куди надходили рахунки, деталі про Інтернет-під’єднання, рахунки електронної пошти, IP адреси комп’ютерів та інші деталі.

Твіттер відмовився коментувати справу, заявивши лише, що "задля того, аби допомогти користувачам захистити їхні права, політика сайту полягає в тому, аби повідомляти користувачів про вимоги уряду, окрім випадків, коли закон забороняє це робити".

Ісландський депутат, яка донедавна підтримувала Wikileaks, повідомила, що міністерство юстиції США попросило Твіттер надати її особисті деталі і всі її повідомлення в мережі від листопада 2009 року. Вона має 10 днів на те, аби оскаржити рішення суду.

Пані Джонсдоттір написала на Твіттері: "Уряд США хоче знати все про мої "твіти" з 1 листопада 2009 року. Чи усвідомлюють вони, що я депутат в Ісландії?"

Пані Джонсдоттір допомогла випустити суперечливе відео для Wikileaks, в якому показано, як американський вертоліт стріляє у цивільних в Іраку 2007 року. Це відео, яке з’явилося у квітні, привернуло увагу світу до Wikileaks.

Вона була головним ініціатором закону "Ісландська ініціатива сучасних медіа" (IMMI), в результаті чого Ісландія стала прихистком для свободи слова та журналістських розслідувань.

Швеція, яка хоче допитати пана Ассанжа у справі про сексуальні домагання, домагається видання пана Ассанжа з Британії.

Новини на цю ж тему