Поранена конгресмен у важкому стані

Габріель Ґіффордс
Image caption Чоловік Габріель Ґіффордс відомий астронавт Марк Келлі

Член Конгресу США Габріель Ґіффордс залишається у критичному стані після того, як їй вистрелив у голову озброєний нападник під час її виступу перед виборцями у штаті Арізона.

6 інших людей, серед яких 9-річна дівчинка та суддя, загинули після того, як чоловік відкрив вогонь по натовпу, який зібрався послухати пані Ґіффордс біля супермаркету у місті Тусон.

Наразі заарештували 22-річного чоловіка. Повідомляють, що згодом поліція назвала його ім'я: Джаред Лохнер. Поліція також розшукує другого підозрюваного.

Пані Ґіффордс належить до Демократичної партії президента Барака Обами.

Image caption Поліція затримала 22-річного Джареда Лохнера

Поранену Габріель Ґіффордс доправили вертольотом до лікарні, де її прооперували. Зараз вона перебуває у палаті інтенсивної терапії.

40-річна Габріель Ґіффордс є членом кількох комітетів Конгресу, серед яких комітет щодо збройних сил та комітет щодо зовнішньої політики. Її чоловік - відомий американський астронавт Марк Келлі.

Джефф роджерс, голова місцевого осередку Демократичної партії, сказав, що пані Ґіффордс є "перспективною зіркою" в партії і сподівалась у майбутньому стати сенатором від Арізони.

Президент Обама на прес-конференції назвав її особистим другом і висловив сподівання на її якомога швидше одужання.