"Оптимізація'' українських шкіл у Донецьку

Image caption Батьки вважають школу № 111 однією з найкращих у районі

Мер Донецька на сесії міськради повідомив, що в місті планують закрити школи, де кількість учнів становить менше половини від розрахункової. Цей процес міська влада називає оптимізацією.

А тим часом батьки учнів школи № 111 з українською мовою навчання вийшли з пікетом проти ймовірного закриття школи.

"Нас стурбували чутки про те, що школу закриють наступного навчального року, - розповіла мати двох учнів Світлана Білецька. – Батьки проти того, щоб дітей розподіляли по сусідніх школах. Там чужі класи, чужі вчителі. Нас влаштовує тут рівень навчання, розташування. Тому ми вийшли на акцію протесту".

Кілька десятків батьків тримали плакати "Ми проти закриття нашої школи" та "Збережемо школу". Вони кажуть, що в разі закриття школи їм запропонують переводити дітей у російськомовні навчальні заклади.

Директор школи № 111 розповіла, що за останні роки кількість учнів у ній не меншає. Якщо школу таки закриють, каже вона, учнів можуть перевести в україномовну школу, яка знаходиться неподалік.

Однак у райвиконкомі, куди прийшли активісти, учасників акції запевнили: остаточне рішення про закриття школи ще не ухвалене.

Начальник районного відділу освіти Лариса Фофанова відмовилася коментувати ситуацію, пославшись на те, що вже закінчився робочий день.

Школа № 111 – одна із найстаріших у місті: торік їй виповнилося 90 років, а в статусі української вона існує 15 років. Тут навчаються 240 дітей. За словами учасників протесту, ця школа вважається однією із найсильніших у районі.

Всього в Донецьку є 154 школи і 34 з них мають українську мову навчання.

"Це була третя українська школа в місті, - розповідає колишній директор навчального закладу Іван Журавка. – Українською вона стала в 1995 році, і зараз усі задоволені – і учні, і вчителі. І у міського управління освіти не було зауважень. Побоююся, що вийде, як із дитсадками: позакривали, а тепер немає куди подіти дітей".

Міський голова Олександр Лук‘янченко на сесії міської ради, яка прийняла бюджет, зазначив: закриття навчальних закладів цього року триватиме.

"У школах завантаження менше за 50% і доходить до 30%, - сказав керівник міста. – Значить, необхідно ці школи оптимізувати, об‘єднувати, щоб скоротити витрати. Ті школи, які залишаться, повинні мати більш високий рівень оснащення наочними посібниками, електронними засобами навчання, тощо".

Новини на цю ж тему