Морські пірати "побили рекорд" нападів

Сомалійські пірати нападають найбільше
Image caption Сомалійські пірати нападають найбільше: вони утримують понад 1000 бранців

Незважаючи на посилення морських патрулів, 2010 року зросла кількість піратських нападів, а пірати захопили рекордну кількість заручників - 1181. Про це повідомила організація "Міжнародне бюро мореплавства".

Згідно з даними організації, загалом у минулому році пірати захопили 53 судна, із них 49 - біля узбережжя Сомалі. В піратських нападах загинули восьмеро моряків.

Міжнародне бюро мореплавства називає "тривожним" подальше зростання кількості інцидентів із заручниками - найвищої від початку спостережень 1991 року.

Кількість піратських нападів торік зросла на 10% порівняно з 2009-м і склала 445 інцидентів.

Минулого тижня було оприлюднено інше дослідження, згідно з яким морське піратство завдає світовій економіці збитків на суму від $7 млрд до $12 млрд на рік. "Цифри кількості заручників і захоплених суден - найвищі з тих, які ми будь-коли бачили", - заявив голова Центру повідомлень про піратство Міжнародного бюро мореплавства Поттенгал Мукундан.

Сомалі: Проблема на суші

У морі вздовж узбережжя Сомалі добре озброєні пірати часто нападають на рибальські чи торговельні судна, а потім використовують їх як базу для нових захоплень.

Напади сомалійських піратів були торік найчисельнішими: вони захопили 1016 заручників і тепер утримують 31 судно з екіпажами загальною чисельністю понад 700.

Хоча військово-морські патрулі Аденської затоки, започатковані 2009 року, зупинили низку піратських нападів, тепер сомалійці здійснюють свої морські напади все далі від узбережжя.

"Всі заходи на морі, спрямовані на обмеження діяльності піратів, не дають бажаного результату через відсутність у Сомалі відповідальної влади", - сказано в повідомленні Міжнародного бюро мореплавства.

У Сомалі від 1991 року немає дієздатного уряду. Як сказав в інтерв'ю Всесвітній службі Бі-Бі-Сі пан Мукундан, без шкіл, лікарень і можливості працевлаштуватися в південних і центральних районах Сомалі "жодні дії на морі, спрямовані на захист від піратства, не матимуть результату".

В той таки час бюро зауважує, що в самому районі Аденської затоки кількість піратських нападів скоротилася наполовину - до 53 - завдяки військово-морській присутності іноземних країн.

За словами пана Мукундана, подальше морське патрулювання затоки "життєво необхідне".

Почастішали піратські напади в Південно-Китайському морі і в міжнародних водах біля берегів Індонезії, Бангладеш і біля Нігерії.

Новини на цю ж тему