FT: Пінчук прагне купити Regal Petroleum

Image caption Віктор Пінчук прагне купити британську нафтогазову компанію Regal Petroleum

Часопис ФТ повідомляє, що український підприємець Віктор Пінчук прагне купити британську нафтогазову компанію Regal Petroleum, яка займається видобутком нафти і газу в Україні.

Таким чином, пише часопис, український ресурсний магнат прагне представити свої інтереси на лондонській біржі цінних паперів.

Раніше британську компанію мала намір придбати по 24 пенси за акцію (загальна оцінка вартості компанії 123 мільйони доларів) інша українська фірма Energees Management, яку представляють Вадим Новінський та Андрій Клямко.

У вівторок Regal Petroleum повідомила, що розгляне пропозицію зареєстрованих на Кіпрі компаній Пінчука Heamoor та Geo-Alliance Oil-Gas.

Часопис цитує лондонського аналітика з First Energy Capital Стівена Фуко, що таке придбання має значний потенціал для пана Пінчука:

"Це привабливо для нього, оскільки, його ресурси розміщені поруч з тими, де працює Regal Petroleum в Україні, і тоді той регіон можна буде консолідувати. Пропонуючи 25 пенсів за акцію, він фактично отримує усі готівкові та виробничі активи Regal Petroleum по суті безкоштовно".

ФТ зазначає, що нова пропозиція купівлі означатиме посилення позицій Regal Petroleum в Україні, де діяльність компанії заблокована через суперечку з урядовою агенцією охорони довкілля. Компанія твердить, що ще в червні видобувала в середньому 2377 барелів нафти щодня.

18 місяців тому російська компанія TNK-BP намагалася купити Regal Petroleum, пропонуючи 50 пенсів за акцію. Тоді британські власники відмовилися продавати бізнес, оскільки вважали пропозицію надто малою.