Янукович кличе японські гроші в Україну

Президент Віктор Янукович вважає Україну ідеальним місцем для здійснення інвестицій. Та заява пролунала в Токіо під час першого українсько-японського форуму "Інвестиційні можливості України" - повідомляє прес-служба українського президента, який перебуває в Японії з чотириденним офіційним візитом.

Image caption Віктор Янукович закликає япоський бізнес не проґавити свій шанс

Звертаючись до тих представників японського бізнесу, які ще не були в Україні, президент особливо наголошував на її географічних та економічних принадах.

Три в одному!

"Уявіть собі одну із найбільших європейських країн, яка з одного боку межує з Росією, з іншого – з Європейським Союзом, а ще з іншого має широкий вихід до Чорного моря. Уявіть собі країну, яка виготовляє сучасні космічні кораблі, літаки та іншу новітню продукцію машинобудування. Уявіть собі країну з практично необмеженим потенціалом сільського господарства, країну, яка входить у десятку світових лідерів за кількістю дипломованих програмістів, країну з освіченим, працьовитим народом, для якого нинішній історичний момент – це момент істини. Момент випробування та іспиту на здатність бути успішним", - сказав Янукович, який вважає сучасний період у житті України "ідеальним моментом для успішного здійснення інвестувань".

"Сьогодні Україна – це "три в одному": правильне місце, правильний час і правильне рішення", - вважає Янукович і запевняє японських бізнесменів, що наступного року "Україна, за деякими прогнозами, матиме одні з найкращих показників зростання ВВП на континенті".Щоправда, авторів оптимістичних прогнозів президент України не назвав, а лише намагався переконати японських власників капіталів, що його команда активно працює над удосконаленням державних механізмів покращення інвестиційного клімату в Україні і що саме для цього була створена рада вітчизняних та іноземних інвесторів.

"Я хочу ще раз підкреслити високу зацікавленість України у присутності японського бізнесу в усіх сферах нашої економіки та освоєнні японським капіталом перспективного українського ринку. Тому запрошую підприємства і компанії Японії серйозно переглянути свої стратегії розвитку бізнесу на українському напрямі, з урахуванням позитивних змін, які відбулися в нашій державі за останні місяці", - сказав Віктор Янукович, звертаючись до учасників українсько-японського інвестиційного форуму.

Тривоги іноземних інвесторів

Запрошення до України японських бізнесменів, які раніше в цій країні не були, пролунало з вуст Віктора Януковича у той час, коли чимало представників інших іноземних компаній, які працюють в Україні, нарікають на погіршення інвестиційного клімату з приходом до влади команди Партії регіонів.

Виконавчий директор незалежного Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко вважає тривожними останні тенденції в галузі руху іноземних капіталів.

"Непокоїть те, що збільшується обсяг прямих інвестицій, що виходять з України. … 700 мільйонів виведено за 10 місяців 2010 року і вкладено в економіки інших країн. Для порівняння, за аналогічний період 2009 року це було лише 100 мільйонів - зростання у 7 разів".

Про занепокоєння інвестиційним кліматом в Україні часто пише іноземна преса. Зокрема, наприкінці минулого року видання Forbes вмістило статтю з назвою "Бізнесмени-чиновники не залишають шансів іноземному бізнесу в Україні?"

"Нова влада, що прийшла в 2010 році в Україну після президентських виборів, продемонструвала українському і західному суспільству бажання контролювати найбільш прибуткові галузі економіки за будь-яку ціну", - пише Forbes.

Зниження індексу інвестиційної привабливості України фіксувала упродовж минулого року і Європейська Бізнес Асоціація.

"Багато компаній, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю, продовжують зіштовхуватися з невиправдано ускладненими митними процедурами та технічними бар’єрами в торгівлі. Інші пріоритетні питання бізнесу, а саме, боротьба з корупцією, реформування судової системи, земельна реформа, валютне регулювання, на практиці залишаються без істотних змін", - сказала виконавчий директор ЄБА Анна Дерев‘янко.