Качинський: Я б не обіймався з Путіним

Авіакатастрофа у Смоленську
Image caption Розслідування Міжнародної авіаційної комісії покладає вину за авіакатастрофу під Смоленьком переважно на польських пілотів. Цей звіт викликав дискусії у польському парламенті

Ярослав Качинський закликав до міжнародного розслідування авіакатастрофи під Смоленськом, у якій загинув його брат, президент Польщі Лєх Качинський.

У польському Сеймі обговорювали подальші кроки, які має зробити Польща після звіту Міжнародної авіаційної комісії, базованої у Москві. У звіті провину за авіакатастрофу покладено передусім на польських пілотів.

Брат-близнюк загиблого президента Качинського під час дебатів у парламенті заявив, що не обіймався б з російський прем'єром Владіміром Путіним після смоленської авіакатастрофи, як це зробив нинішній глава польського уряду Дональд Туск:

Image caption Ярослав Качинський твердить, що не обнімався б із Владіміром Путіним після авіакатастрофи у Смоленську

"Було так, що ми втрачали свободу, але не втрачали гідності. Під керівництвом Дональда Туска ми втратимо свою гідність, і наша свобода теж буде під загрозою".

У відповідь прем'єр-міністр Дональд Туск заявив, що для нього найголовніше у цій справі дізнатися правду, бо у розслідуванні досі лишаються багато питань без відповідей. Наприклад, чому російські авіадиспетчери не повідомили пілотів про відхилення від курсу під час посадки.

На думку прем'єр-міністра Польщі, результат розслідування польської сторони, у якій йдеться про помилки російської сторони, більш повні, ніж у Міжнародної авіаційної комісії.

Водночас, Дональд Туск вважає, що Польща має реагувати спокійно на розслідування, аби не сваритися з Росією і таким чином не втрачати свої позиції на міжнародній арені:

"Розслідування авіакатастрофи над Смоленськом не може бути приводом для політичної авантюри. Хочу сказати, що це буде в інтересах Польщі, аби уряд не був у це втягнутий".

Президент Польщі Броніслав Коморовський заявив, що не можна допустити ситуації, коли відповідальність за трагедію перекладається з однієї сторони на іншу. На його думку, необхідно шукати не винних у трагедії, а її причини.

Новини на цю ж тему