ЄС бойкотував інавгурацію Лукашенка

Лукашенко
Image caption Президент Лукашенко: вибір народу є священним і незаперечним

Александр Лукашенко, якого на виборах минулого місяця вчетверте переобрали на посаду президента Білорусі, склав у п’ятницю присягу.

Церемонію інавгурації в Палаці республіки у Мінську бойкотував Європейський Союз, який назвав вибори та придушення протестів у Білорусі порушенням прав людини та демократії.

Акредитовані у Мінську посли країн ЄС поїхали у п’ятницю до Вільнюса на запрошення Європейського гуманітарного університету.

Інформаційні агентства цитують посла Угорщини, яка головує в ЄС, який сказав, що мета візиту – підтвердити позицію ЄС щодо Білорусі.

Склавши присягу, президент Лукашенко сказав, що вибір народу є "священним і незаперечним".

Він також сказав, що вірус "кольорових революцій вражає лише слабкі країни.

У середу міністр закордонних справ ЄС Катрін Аштон застерегла, що панові Лукашенку можуть заборонити подорожувати до країн ЄС, якщо в Білорусі не буде звільнено 30 активістів, включно з кандидатами у президенти, яких заарештували після протестів у грудні.

У четвер Європарламент ухвалив резолюцію стосовно Білорусі із закликом до ЄС запровадити жорсткі санкції проти білоруської влади. Читати подробиці

Пана Лукашенка вчетверте обрано на п’ятирічний термін при владі.

Image caption Сотні активістів протестів були заарештовані

У день виборів 19 грудня тисячі демонстрантів протестували проти переобрання пана Лукашенка в центрі Мінська, заявляючи про фальсифікації на виборах.

Після того, як деякі демонстранти намагалися штурмувати урядові будівлі, міліція розігнала протести, побивши багатьох людей і заарештувавши сотні активістів.

Близько 30 людей і далі перебувають під арештом за організацію масових безпорядків.

Міжнародна спільнота, включно зі США та ЄС, різко скритикували побиття та арешти в Білорусі.

Речник МЗС України Олег Волошин сказав Бі-Бі-Сі, що Україна визнала вибори в Білорусі, водночас висловивши стурбованість діями влади щодо опозиції. Читати: Україна привітала Лукашенка "без шуму"

Міністри ЄС зустрінуться 31 січня, аби вирішити, чи запроваджувати жорсткі санкції проти Білорусі, включно з забороною посадовцям на подорожі до ЄС та замороженням рахунків чільних представників влади, включно з паном Лукашенком.

Уряд Польщі в односторонньому порядку запровадив заборону на в’їзд до країни Александру Лукашенку й агітує інші країни ЄС вдатися до подібних заходів.

Читати: Польща лобіює в ЄС проти Лукашенка

Білорусь зі свого боку звинувачує польських та німецьких посадовців у намаганні влаштувати заколот у день виборів. Варшава та Берлін такі звинувачення заперечують.

Новини на цю ж тему